Strona główna Działy Początkujący Początkujący trening dla poczatkujacego Reply To: trening dla poczatkujacego

Radosław Gaca
Participant
Post count: 615
#6300 |

Witam.

W zakresie treningów free bardzo dużo napisano już na tym forum. Ale trzeba zacząć od początku. Absolutnie polecam do przeczytania artykuły znajdujące się na naszej stronie. Na początek: http://www.freediving.com.pl/treningi/tomek_nitka-wstrzymaj_oddech_czyli_jak_to_zrobic.php

Znajdziecie tam bardzo dużo podstawowych wskazówek. W dziel treningi znajdziecie też inne artykuły. Jeżli po ich przeczytanie zrdza się jakieś pytania to serdecznie zapraszam.

Proponuje też poczytać trochę o fizjologii procesu oddychania. Zapoznać się z tym co to jest hypoksia, hipekapnia i inne. Zapoznanie się z tym pozwoli wam na lepsze zrozumienie tego co robicie na treningach.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle, że sport ten jak każdy inny wymaga cierpliwości i systematyczności. Postępy przychodzą z czasem, chociaż czasami dochodzi się do granicy która bardzo trudno pokonać.

Jeżeli chcecie zobaczyć to wszystko na żywo to zapraszam na Zlot do Kosewa, lub Mistrzostwa Polski.

Jeżeli chodzi o wiek i freediving to jak w każdym innym sporcie e wieku juniorskim należy zachować odpowiednią ostrożność. Nic na siłę.

Pozdrawiam Radek
:OK :OK