Strona główna Działy Różności Różności AIDA kompromituje się po raz kolejny! Reply To: AIDA kompromituje się po raz kolejny!

Tomek Nitka
Participant
Post count: 401
#20893 |

CIĄG DALSZY :
zdrowemu rozsądkowi kompromitując nasz piękny sport w oczach publiczności, mediów i sponsorów. Te fakty wywołują oburzenie całej, międzynarodowej społeczności freediverów. Podnosi się coraz więcej głosów, że mimo iż AIDA wciąż jeszcze jest największą organizacją nurków bezdechowych, to wobec demonstrowanego przez nią sposobu postępowania należy zrezygnować z uczestnictwa w imprezach przez nią organizowanych i przejść pod egidę FREE lub powołać do życia nową organizację. Warto przypomnieć, że z podobnych powodów, dwa lata temu z udziału w AIDA wycofały się Włochy – kraj o chyba największych tradycjach we freedivingu.

Podaję te fakty pod Waszą rozwagę, szczególnie w kontekście tego, że wkrótce przystąpimy do tworzenia naszego, polskiego stowarzyszenia freediverów. Nie musimy od razu zgłaszać akcesu do jakiejkolwiek organizacji międzynarodowej, ale kiedy będziemy się na to decydować, być może rozpatrywana będzie kandydatura AIDY. O ile do tego czasu nie nastąpią w niej zasadnicze zmiany myślę, że powinniśmy rozważyć inne rozwiązania.? -------------------------------
Tomek „Nitas” Nitka
Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
http://www.nitas.pl