Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe Trening dla początkujących Reply To: Trening dla początkujących

Marcin Baranowski
Moderator
Post count: 668
#10705 |

Na początek najlepiej żebyś znalazł sobie kogoś do asekuracji na basenie. Jeżeli jednak nie jest to możliwe to absolutnie nie próbuj poprawiać swoich życiówek i najlepiej nie pływaj więcej jak 25m. Nie kombinuj nic z oddychaniem, przed zanurzeniem oddychaj normalnie tak jak wtedy gdy np. oglądasz TV. Robisz tylko głęboki wdech i się zanurzasz.

W wodzie skup się na doskonaleniu techniki, prawidłowym wyważeniu. Oswajaj się z wodą, staraj jak najbardziej wyciszyć i rozluźnić. Naucz się wyrównywać ciśnienie w uszach jeżeli głębokość basenu na to pozwala.

Na sucho wszystkie ćwiczenia rób na leżąco. Na początek polecam tabele na CO2 2-3 razy w tygodniu. W trakcie tabel pracuj nad relaksacją. Kolejne dobre ćwiczenie to chodzenie na bezdechu (ze 2x na tydzień). Od czasu do czasu maksymalna statyka. No i oczywiście regularne rozciąganie klatki piersiowej, przepony i ogólnie górnej połowy ciała. Szczególnie jeżeli masz zamiar nurkować głębiej.