Strona główna Działy Początkujący Początkujący jak wydłużyć czas nurkowania Reply To: jak wydłużyć czas nurkowania

tum83
Participant
Post count: 25
#27102 |
  1. Bardzo mnie zmartwiliście waszymi spostrzeżeniami bo właśnie chciałem skrócić czas odpoczynku pomiędzy kolejnymi 50m. Daliście mi do myślenia i chyba zawitam do działu umawialnia w poszukiwaniu kompana. Pisałem wcześniej że na asekurację nie ma szans ponieważ jestem ojcem licznej rodziny i z natłoku obowiązków nie jestem w stanie planować treningów z wyprzedzeniem.
  2. Przepłynięcie 50 m zajmuje mi 14 cykli (ręce i nogi do żabki + ręce wracają do przodu a nogi robią wykop) Zaczynałem od 18 takich cykli więc myślałem że te 14 to dobry wynik. Ale właśnie przy powrocie rąk do przodu jest tak jak pisze Marcin. Postaram się najpierw wyprostować ręce a dopiero potem robić kopnięcie. <span style=”line-height: 1.5;”>Ogólnie to przez kilka lat trenowałem pływanie i ciągle przy basenie się kręce więc przyjąłem, że technika jest ok ale rzeczywistość może być inna.</span>
  3. Piszesz Marcinie o złym wyważeniu a prawda jest taka że w ogóle go nie mam. Jedyny mój sprzęt to okularki, kąpielówki i chęci. Narazie zaczynam przygodę z nurkowaniem więc żadnego sprzętu nie mam. Może jak doczekam się kasy z 500+ to pomyślę o zakupach 🙂 Tak czy inaczej dzięki wszystkim za podpowiedzi. Może kiedy załatwię jakiś sprzęt do nagrywania pod wodą to wrzucę filmik z prośbą o ocene stylu.