Strona główna Działy Początkujący Początkujący Kolejne amatorskie pytania Reply To: Kolejne amatorskie pytania

olekry
Participant
Post count: 423
#25566 |

Kwestia podejścia i organizacji. Padasz na pysk, wiec możesz sobie przed snem zafundować krótkie i lekkie tabelki 🙂
Bardziej traktując to jako rozluźnienie niż trening. Znajdź jakąś aplikację która uwolni Cię od stopera (np taki na pc https://www.youtube.com/watch?v=9nsZQI51Efc, albo jakiś na androida ) i sobie coś zprogramuj. Nawet jak zaśniesz po drodze, to bedziesz miał po prostu fajny relaks i wyciszenie przed snem.
Zresztą możesz kiedy chcesz – w dni basenowe też…
Tylko moim zdaniem przesada w treningu (zwłaszcza na początku) jest gorsza od „niedosady” 😀
We freedivingu należy się kierować zasadą, że tak naprawdę, to niczego nie musisz, nic na siłę, trenujesz dla własnej satysfakcji i… masz czas… cokolwiek robisz na początku wyniki i tak szybko się poprawiają, wiec nie ma sie co za bardzo napinać 😉
Owszem nie uprawiam Apnea Walking i jestem jego przeciwnikiem, bo przy tej czynności można sobie po prostu rozwalić łeb.
Nie zgłaszano jeszcze takich wypadków tu na forum, ale skoro zgłaszano wypadki BO czy zasłabnięcia podczas „suchych” statyk, to jest to tylko kwestia czasu… A bardzo bym nie chciał usłyszeć o freediverze, który spierdzielił się ze schodów tylko dlatego, że postanowił je pokonać na wydechu (bądź bezdechu)
Jeśli masz możliwość bywać na basenie na tyle często że zastanawiasz się czy nie będzie kolidowało to z tabelkami co2, to odpowiedz sobie sam na pytanie: gdzie tu jeszcze miejsce na AW?

Poza tym jest tyle fajnych ćwiczeń na basenie na adaptacje do bedechu które możesz robić niekoniecznie nurkując pod wodą: pływanie z kontrolowanym oddechem, pływanie na bedechu po powierzchni itd… Jako inspirację podaję artykuł osoby, która sama była dla wielu ogromna inspiracją:
http://molchanova.ru/en/article/methods-freediver-training