brak komentarzy

Pierwsza wizyta Umberto Pelizzariego w Polsce – relacja Radka Gacy

W dniu dzisiejszym dzięki determinacji i zaangażowaniu Kol. Agnieszki Kalskiej Freebody, mieliśmy okazję spotkać się z legendą freedivingu Umberto Pelizzarim.

 

sDla wielu obecnym na sali osób było to zapewne pierwsze spotkanie z tym znakomitym freediverem. Dla części osób było to spotkanie kolejne. Umberto przedstawił nam swoje największe osiągniecia sportowe, opowiadał o swojej motywacji, treningach, historii i toraźniejszości. Dla mnie osobiście najważniejsze jednak było przypomnienie tego co dla wielu osób jest sednem freedivingu, przypomnienie, że swobodne nurkowanie przede wszystkim ma być dla nas źródłem radości.

Tak często wydaje się, w pogoni za sukcesem naciskamy zbyt mocno. Umberto przypomniał nam, że tak wcale nie trzeba.

Spotkanie z mistrzem miało oczywiście charakter interaktywny. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań, na które otrzymali bardzo wyczerpujące odpowiedzi. Po części oficjalnej był również czas na rozmowy indywidualne, autografy i wspólne zdjęcia.

W imieniu Stowarzyszenia Freediving Poland, które wspierało ten projekt chciałbym jeszcze raz podziękować Agnieszce i jej całemu zespołowi za to wspaniałe spotkanie.

Radek

Obszerna relacja organizatorki spotkania – Agnieszki Kalskiej – TUTAJ »

Galeria zdjęć (fot. Jacek Polak) TUTAJ »

Zostaw komentarz