Forum Replies Created

Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 25 total)
 • kali
  Członek
  Post count: 48
  #7438 |

  Powracam do żywych. ostatnio miałem sporo spraw do pozałatwiana a co gorsza od czasu naszego wyjazdu na Narty miałem każdy weekend zajęty.

  Teraz przymierzam się do kupienia mono w SpecialFins w związku z czym chcę pogadać z tymi, którzy już je lub innej firmy mają. Proponuję spotkać sie na basenie lub chociaż na piwo!!!

  Terminy: wyjeżdżam w góry w tą środę nocnym pociągiem a do tego czasu chciałbym już złożyć zamówienie. Czy ktoś reflektuje na moją propozycję w poniedziałek, wtorek lub środę?


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #6403 |

  Widzę, że wątek ten jest trochę przestarzały ale dodam do niego nowy rekord. Ja dostałem baro-traumy oka już w okolicach 10m-12m. Było to w czasie moich w ogóle pierwszych prób schodzenia w dół na jeziorze.

  Zdarzenie – Już pierwszego dnia prób (piątek) odczuwałem problemy z swoją maską ( w okolicach ~5m a podkreślam, że była to zwykła maska scuba a nie do FreeDVG) ale do końca nie jarzyłem co mi tak na prawdę przeszkadza. Przedmuchiwałem się i ciśnienie w uszach wyrównywało się za każdym razem podczas gdy oczy raz bolały raz nie. Po drugim dniu prób (sobota) na wieczór zauważyłem równomierne wylewy w obu oczach, o pokryciu w granicach 30% powierzchni białka. Dalej już nie nurkowałem. W niedzielę, a właściwie w poniedziałek o 1.00 w nocy po powrocie do Wawy podskoczyłem na ostry dyżur do okulisty.

  Lekarz – powiedział to samo co w przypadku poprzednich freediverów tzn. nie ma czym się przejmować. Kazał mi brać rutinoscorbin (lub cerutin) na wzmocnienie śródbłonka i robić ciepłe ale suche okłady na oczy, co ma przyspieszyć wchłanianie się krwi. Zniknąć powinno po paru dniach.

  Oczy – pierwszego dnia wylew był jak wspomniałem w okolicach 30% potem z dnia na dzień się powiększał aż trzeciego dnia miałem pokryte ok 60% powierzchni oczu, ale co śmieszniejsze raz z lewej strony źrenicy jest więcej krwi raz z prawej. Tam gdzie jest mniej krwi to widać żółte białko. Nie bolą mnie oczy i nie mam problemów z widzeniem toteż się nie przejmuję.

  Na podstawie waszych doświadczeń wiem, że będzie leczyć parę tygodni (a nie dni) czego lekarz nie wiedział.

  Knowhow – po tym wszystkim przeczytałem w ” Manual of Freediving” by Umberto Pelizzari, że jak ma się problemy z wyciskaniem oczy do maski to po prostu trzeba wdmuchnąć przez nos powietrze do maski (w sumie teraz to jest oczywiste). Oczywiście prawdziwa maska do FreeDVG ma małą objętość co przesuwa konieczność wyrównania ciśnień w masce na większe głębokości niż tylko ~10m

  Pozdrawiam początkujących i dziękuję…


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7377 |

  Deep – twoja latarka jest w dwóch opcjach 1W (~210zł) oraz 3W(~250zł). Którą miałeś?

  Wojski – zrobiłem przelew za czerwiec.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7374 |

  literówka w 4. linijce od dołu, miało być „w pogoni za latarką” (Deepa oczywiście, może zrobi mu się lżej na sercu i szybciej mi wybaczy) a „nie w pogoni z latarką”.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7373 |

  Widzę Deep, że łatwiej spotkać cię na forum niż skontaktować się telefonicznie. Słałem sms-y ale nie reagowałeś. To mi się utopiła twoja latarka, mimo iż ją zabezpieczałem (jak sugerowałeś). Z umowną przyjemnością ci ją odkupię, tylko napisz mi co to było(producent, typ) abym mógł jej poszukać po sklepach.

  Jak się zaczęła topić to ratowałem ją z poświęceniem ale skubana szybko dała nura i jej nie dogoniłem (może to przez tego nurka w dół dostałem czerwonych oczu :[] ).

  W sprawie moich oczu to:
  lekarz na ostrym dyżurze powiedział, że to zwyczajny wylew. Zwykle jest tak, że drugiego dnia wygląda gorzej niż pierwszego (co się potwierdza w moim przypadku) a potem w ciągu paru dni schodzi. Jako leczenie mam brać 2x dziennie po 4x tabletki rutyny (Cerutin lub Rutinoscorbin) na wzmocnienie i odnowę śródbłonka oraz robić sobie ciepłe ale SUCHE okłady na oczy. Okłady mają przyśpieszyć wchłanianie krwi i w ogóle metabolizm pourazowy. Suche okłady polegają na tym, że moczysz gazik w ciepłej wodzie, wkładasz do foliowej torebki i kładziesz na oczy.

  Osobiście nie odczuwam żadnego dyskomfortu związanego z oczami, no chyba, że ludzie się dziwnie na mnie patrzę na mieście.

  Co do przyczyny to ze względu na symetryczność wylewu (w równym stopniu w obu oczach), brak u mnie nadciśnienia tętniczego oraz faktu że nie mam skłonności do łatwego tworzenia się siniaków (czyli wszystko w porządku z śródbłonkiem), lekarz stwierdził, że to musiało być związane z niewyrównaniem ciśnień (choć jak przyznał, że nie zna się na nurkowaniu i nie potrafi dorobić do tego głębszej teorii).

  Według mnie przyczyny mogą leżeć po stronie maski, o czym już wspominałem po pierwszym nurkowaniu w piątek, albo w moim zbyt szybkim zejściu w pogoni z latarką (pamiętam, że doszedłem do termokliny ale nie pamiętam jak, kiedy i czy w ogóle się przedmuchiwałem).

  Jak mi ktoś napisze jak zamieścić zdjęcia to mógłbym zamieścić zdjęcia swoich oczy

  %)

  Hubert, zrobiłem ci przelew.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7367 |

  Mam pas gumowy (a raczej dętkowy) i wezmę go w piątek.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7365 |

  Ja na pewno będę rowerem. Potwierdza, że będę o 18.00 pod Bolkiem.

  Mam linę, smycz oraz latarkę od Deep-a.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7360 |

  Ad „spotkanie organizacyjne”
  Mi pasuje we wtorek każda godzina po 17.00. Dostosuje się do was. Pola mokotowskie są ok. Aby trochę zkonkretyzować lokalizację to proponuję spotkać się pod Bolkiem ( http://www.boleknowy.com/ )


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7346 |

  Tak, moja uprząż to jest typowa spinaczkowa, więc odpada.

  Deep – w sprawie sprzętu. Mogę się z tobą umówić (byle w warszawie). Teraz jestem dyspozycyjny w czasie, więc dostosuję sie do ciebie. Skrobnij mi na mail xavier006@poczta.onet.pl lub dzwoń 607 597 946 (pocztę odbiorę w poniedziałek) gdzie (byle w warszawie) i kiedy ci pasuje to podjadę. Czy uprząż + linę zapakuję do plecaka wymiarów szkolnych? (oczywiście jeśli zgadzasz się pożyczyć).

  Wojski pisał, że będzie do nas wpadał nurkować (ale nie mieszkał z nami). Więc bardzo liczymy na ciebie Wojski bo brakuje nam doświadczonych do drugiego stanowiska.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7344 |

  Patrzyłem dziś na Q40 w Nowej Ama. Za Q40 chcą 140zł. Kawałek gumki, za pomocą której przyczepia się ją do maski, kupuje się oddzielnie za 47zł.
  W innym sklepie :Geo-grafie jej nie ma.

  Na stronie którą podał Apneus kosztuje 99zl.

  i to tyle.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7334 |

  Lista:
  1. Firefox
  2. Glacjorz
  3. Apneus
  4. Kali
  5. Łukasz
  6. znajoma Firefoxa
  7. Mirmur
  8. znajoma mirmura

  Jeśli kogoś nie dopisałem to niech się dopomina!!! (Mirmur się nie upomniał)

  To jest nas 8os + sprzęt. Dwa samochody to może być za mało (biorąc pod uwagę słowa Apneus-a). Ja dysponuję starym oplem ale pali on 9.50/100km (benzyny) i prawdę mówiąc nigdy nie wiadomo czy dojedzie do miejsca.

  Czy ktoś może się explicite zadeklarować, że bierze samochód tak aby rozdysponować miejsca dla wszystkich.

  Mirmur – chętnie się z tobą zabiorę :).


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7329 |

  1) W sprawie faktury
  Mnie w maju nie było ani razu 🙂 Sorry chłopaki ale nie do rzucę się do majowej faktury.

  2) W sprawie wyjazdu „na narty” – Jade na 100% ale nie mam transportu.

  3) Hubert napisz na forum jaką to latarkę polecasz. Opowiadałeś o niej po basenie.

  4) Hubert nie wiem co to jest smycz(choć pewnie się domyślam) do nurkowania, ale mam uprząż do wspinaczki (damskie rozmiary ale ja jej używam). Jeśli uważasz, że byłaby substytutem smyczy to mogę ją wziąć.

  5) Transport to wydaje się być istotny problem. Możemy się nie zmieścić do jednego samochodu. Małe podsumowanie zadeklarowanych na 100%:
  1. Firefox
  2. Glacjorz
  3. Apneus
  4. Kali
  5. Łukasz
  6. Płetwy, monopletwy, pianki
  7. Butle, plecaki etc.

  Oraz Wojski, który zaszczyci nas swoją obecnością ale nie bierze udziału w kosztach

  Jak o kims nie przeczytałem na forum to niech krzyczy.

  Reasumując jest nas 5 osób do rozliczenia i przewiezienia.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7259 |

  Niestety odpadam z zajec basenowych w ten weekend. Jeszcze przez weekend bede sie szprycowal antybiotykiem.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7254 |

  Zyje, zyje. Ostatnio sie zlozylo, ze niemoglem sie urwac z pracy a teraz dodatkowo sie rozchorowalem i leze na antybiotyku. Dzis sie jeszcze nie moge pojawic ale za tydzien jak najbardziej. Moze ktos sie pisze na statyke na sobote lub niedziele?

  Wojski, jest ok, ze mnie wliczyles do faktur.

  Chlopaki, zabraliscie sie juz za robienie neck-a? Tez mam duza potrzebe go sobie zrobic. Jestem ciekaw waszych dodadkowych uwag.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7241 |

  Statyka w tą sobotę (jutro) na Inflanckiej o 9.30.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7233 |

  Chłopaki, gdzie w Warszawie mogę kupić dobry pas do FreeDVG? Poszedłem na łatwiznę i byłem w Decathlonie ale tam nie mają pasów do nurkowania wogóle.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7232 |

  Wysłałem ci kasę Wojski. Dziś na treninu mnie nie będzie. Szykuje się siedzenie do późna w pracy.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7187 |

  Panowie co z pomysłem aby w ten weekend zrobić trening statyki? Jeżeli nadal są chętni oprócz mnie to czekam na reakcję. Jeśli o mnie chodzi to ten weekend mam niezoranizowany, toteż pasuje mi dowolna godzina w dowolny dzień (sobota lub niedziela). Na początek proponuję niedzielę o godzinie 9.00 na inflanckiej.

  Jak macie jakieś plany to dopasujcie termin do swojego rozkładu jazdy.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7182 |

  dla mnie 17. marca oraz Szwejk jest OK.


  kali
  Członek
  Post count: 48
  #7174 |

  Wojski,
  też zrobiłem przelew na twoje konto.


Viewing 20 posts - 1 through 20 (of 25 total)