Forum Replies Created

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • beatels
  Członek
  Post count: 8
  #5355 |

  Wczoraj odbyłem swoją pierwszą wprawkę do treningów na basenie.

  Na początek nie wziąłem pasa balastowego, nie wiedząc jaka będzie reakcja ratowników.

  Spakowałem Spherę i pojechałem na Chwiałkowskiego w Poznaniu. Akurat trafiło się na piątki za 5zł także ekstra.

  Udało się zanurkować bez większego problemu i oporu na 4,2m, do samego dna basenu. Musze przyznać świetna sprawa, Maska sprawuje się znakomicie!

  Był problem z przedmuchiwaniem się płynąc głową w dół, ale było to spowodowane nie wyleczonym całkowicie przeziębieniem. Przy schodzeniu nogami do dna wszystko przebiegało bardzo sprawnie.

  Po wszystkim zapytałem ratownika, czy będzie jakiś problem jeśli w poniedziałek przyjdę z pasem balastowym. Problemu żadnego na Chwiałce nie ma, nalezy tylko poinformować ratownika, że będziemy nurkować z kolegą.

  Basen polecam, fajna atmosfera, przyjaźni ratownicy i miła obsługa 🙂


  beatels
  Członek
  Post count: 8
  #5353 |

  Dziękuje Panowie za odpowiedzi i z góry przepraszam za pytania na tematy za pewne oczywiste dla doświadczonych freediverów 🙂 Bardzo pomagacie w czerpaniu czystej bezstresowej przyjemności z tego świetnego sportu 🙂


  beatels
  Członek
  Post count: 8
  #22140 |

  Świetny i pouczający filmik. Ładnie zmontowane z delikatną ścieżką dźwiękową, przypadkowo nakręcony SWB z dwóch perspektyw. Ratowanego i ratującego.


  beatels
  Członek
  Post count: 8
  #10670 |

  Artykuły i forum pod wzgledem bezpieczenstwa przekopane juz jakiś czas temu. Teraz dopiero zebralem się na jakiś coming out.

  Maskę chcę kupić Spherę, mam okazję ją dorwać a są o niej same dobre opinie. Będę miał kolegę ze sobą na basenie. Póki co będzie tylko te 5m bo w Poznaniu na Chwiałkowskiego jest basen 4,2-4,3m i w Termach basen do skoków 5m. Jak kupię piankę to chętnie się z kimś doświadczonym wybiorę na jezioro 🙂

  Dzięki za szybka odpowiedź !


  beatels
  Członek
  Post count: 8
  #10668 |

  Nie dopisałem, że będę miał kolegę do asekuracji na basenie.

  Zastanawiam się tylko, czy w tym momencie powinienem zakupić sobie ABC tj. pianka, maska, płetwy, fajka, czy na razie poczekać i zobaczyć jak głęboko mnie to wciągnie ?

  No i czy są jeszcze jacyś aktywni freediverzy w Poznaniu, zawsze raźniej w grupie 🙂 Wiem, że kiedyś byli z waszego forum, ale tam masa już chyba nieaktualnych, postów/terminów spotkań.

  Pozdrawiam serdecznie


  beatels
  Członek
  Post count: 8
  #10667 |

  Witajcie !

  Jestem (bardzo początkującym) free diverem. Moje dotychczasowe doświadczenie z tym sportem to rekreacyjne nurkowanie w jeziorze na może 2-3 metry. Plus raz w bardzo czystym i głębokim jeziorze (Trzebin koło Człopy) na około 4-5 metrów na chwilę. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak free diving 🙂

  Ćwiczę sobie w miarę możliwości codziennie przed spaniem statyke ( życiówka to jak na razie 3:06) jakieś 5 min po zrobieniu tabelki CO2.

  Jako, że wracam na studia do Poznania to mam zamiar 2-3 razy w tygodniu chodzić na basen i ponurkować na te 5 m i obyć się z głębokością i wzrastającym ciśnieniem.

  Mam zamiar intensywnie ćwiczyć dynamikę. Moim celem jest do końca listopada osiągnąć ok. 50m w DNF 🙂

  Macie może dla mnie jakieś rady ? Ze sprzętu posiadamy okulary pływackie, zacisk na nos zrobiony z takiej podbijanej guma klamerki ale majsterkuje cos bardziej profesjonalnego. Do tego wielki worek chęci 🙂


Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)