brak komentarzy

Mazovia Mini Comp fever is on!!

Nagrody spakowane, koszulki odebrane, dyplomy wydrukowane, puchary lśnią w świetle księżyca. Stopery sprawdzone, kamery się ładują. Ostateczne listy startowe (macie je na FB i na dole wpisu) czekają na rozwieszenie. Tylko strona aidainternational.org nie działa, ale to standard, więc nie niepokoimy się 🙂

Przypominamy, że rejestrację rozpoczynamy o 11:00 na krytej pływalni ICDS w Łomiankach (Staszica 2). Pół godziny później miejsce ma odprawa dla zawodników i trenerów. Polecamy na niej być przede wszystkim debiutantom – sędziowie przybliżą Wam zasady AIDA, podpowiedzą co robić, a czego nie robić, jeśli chcecie mieć same białe kartki. Przypominamy, że Polska Szkoła Sędziowania jest wyjątkowo surowa, co w przyszłości gwarantuje Wam niesamowite sukcesy na arenie międzynarodowej! A tak serio – powiemy Wam co i jak, żeby było łatwiej! W stresie i skupieniu można zapomnieć o podstawowych zasadach, jak się ma je na świeżo, to jest większa szansa, że coś zaświta przy niedotlenieniu.

Pamiętajcie, że warto mieć przy sobie gotówkę (50 euro, w przeliczeniu na złotówki: 210), ponieważ jeśli nie spodoba Wam się werdykt sędziowski, to możecie złożyć protest. Gotówka do Was wróci, jeśli skład sędziowski po przeanalizowaniu nagrania Waszej próby uzna, że macie rację. Wtedy też zmieniana jest kartka i wynik. Natomiast jeśli sędziowie podtrzymają swoją decyzję, to gotówka trafia na konto SFP. W żadnym razie nie zniechęcamy do składania protestów, ponieważ ludzką rzeczą jest się mylić, ale przypominamy, że Polska Szkoła Sędziowania jest surowa 🙂

Warm-up zaczynamy zgodnie z listą OT (45 minut przed OT możecie wejść do wody, w przypadku dynamik na torze rozgrzewkowym – tor nr 2, w przypadku statyk – na torze 1, ale uwaga – do statyk, tylko z własnym coachem). Pierwszy OT – 12:45 na torze 1. Osoby biorące udział w zawodach po raz pierwszy uczulamy, że jeśli chcecie oglądać i/lub nagrywać starty innych zawodników, to wasza obecność nie może przeszkadzać sędziom ani obsłudze kamer. W dynamice oznacza to, że nie możecie być bliżej krawędzi niecki, niż sędzia i cameraperson, oraz nie możecie utrudniać tym osobom chodzenia, zawracania, zatrzymania się itp. (sędzia wyznacza tempo, a nie kibic, czy nawet coach, który spaceruje przed nim). W statyce – nie możecie zasłaniać sędziemu, ani oku kamery sędziowskiej wizji (w przypadku protestów sędziowie muszą mieć co oglądać ;)). W competition zone nie podczas swojej próby jesteście grzecznościowo. Wiemy, że fajnie jest być najbliżej jak się da, ale nie utrudniajcie pracy sędziom.

Mamy dla Was banany (cichy sponsor startuje w zawodach, może się ujawni :)) i wodę. Jeśli przewidujecie być głodni, to weźcie sobie coś pyszno-zdrowego, ponieważ w najbliższej okolicy pływalni możecie nie znaleźć nic „freediverskiego”.

Zawody kończymy o 18.30 i od tego czasu macie dla siebie ok. 1,5 godziny, ponieważ już o 20.00 widzimy się na barce Wynurzenie (bulwar Grzymały – Siedleckiego, na południe od Mostu Świętokrzyskiego) w Warszawie. Jeśli ktoś potrzebuje wskazówek dojazdowych – służymy! Dojazd Wisłostradą zajmuje ok. 20 minut, warto zarezerwować kilka minut na znalezienie miejsca parkingowego i dojście.

Zostaw komentarz