brak komentarzy

Kadra na Basenowe Mistrzostwa Europy CMAS – Turcja 2019

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Po raz pierwszy w historii Reprezentacja Polski będzie miała okazję wziąć udział w Basenowych Mistrzostwach Europy Federacji CMAS. Powyższa możliwość związana jest z przyjęciem Polskiej Federacji Freedivingu do grona członków CMAS. Zarząd PFF przyjął tymczasowy regulamin kwalifikacji do Kadry Narodowej wykorzystujący, dzięki uprzejmości Zarządu SFP, znaczne fragmenty zasad już obowiązujących. Różnice pomiędzy regulaminami dotyczą ustalenia limitu dla kwalifikacji do Kadry oraz ustalenia kwalifikacji na podstawie sumy punktów uzyskanej we wszystkich konkurencji basenowych. Decyzją Zarządu PFF kwalifikacja do Kadry następuję w sytuacji gdy suma punktów dla najlepszych wyników z roku 2018 z dyscyplin basenowych (DYN,DNF i STA) wynosi co najmniej 60% wyniku uzyskanego przez zawodniczkę lub zawodnika z największą sumą punktów.

Miło nam również poinformowć, że generalny sponsor PFF, Firma Grena Ltd., sfinansuje wpisowe na zawody (w opcji bez noclegu) dla łącznie ośmiu zakwalifikowanych zawodniczek i zawodników. PFF pokryje również koszty wydania licencji sportowych CMAS członkom kadry.

Oto lista osób, które uzyskały kwalifikacje do Kadry oraz rezerwowych. Serdecznie gratulujemy!

Panie:
1. Magdalena Solich-Talanda
2. Julia Kozerska
3. Agnieszka Kalska
4. Małgorzata Łączna
Rezerwowa: Justyna Oleś

Panowie:
1. Mateusz Malina
2. Karol Karcz
3. Michał Bochenek
4. Michał Dąbrowski
Rezerwowi: Jacek Polak, Michał Mrozowski, Marcin Baranowski

Zawodniczki i zawodnicy zakwalifikowani do Kadry oraz rezerwowi muszą w ciągu siedmiu dni złożyć deklarację o przyjęciu nominacji (wzory deklaracji zostaną przesłane emailem). W sytuacji, w której zawodniczki i zawodnicy z pierwszej czwórki nie potwierdzą udziału w Kadrze ich miejsca automatycznie zajmują rezerwowi.

Koszty zakwaterowania i transportu, zawodniczki i zawodnicy ponoszą indywidualnie. W tym zakresie przewidywane jest jednak, dzięki uprzejmości Generalnego Sponsora SFP Firmy Bandi, dodatkowe wsparcie, którego wielkość ogłoszona będzie w późniejszym terminie. Ponadto informujemy, że w przypadku zawodów CMAS nie ma możliwości indywidualnej rejestracji zawodników. Zawodniczki i zawodnicy zgłaszani są do udziału w zawodach wyłącznie przez krajową federację (PFF). 

W imieniu Zarządu PFF 

Radek Gaca 

Zostaw komentarz