brak komentarzy

Indywidualne Głębokościowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu – Hańcza 2018 (relacja Radka Gacy)

Właśnie dobiegły końca kolejne, XI już, Indywidualne Głębokościowe Mistrzostwa Polski. W tym roku o tytuł najlepszego freedivera na wodach otwartych konkurowało siedmiu zawodników i jedna zawodniczka: koleżanka Agnieszka Kalska. Ze względu na zdecydowanie trudniejsze warunki, zawody głębokościowe zawsze gromadzą na starcie mniejszą liczbę uczestników, niż zawody basenowe. Ci z was, którzy nurkowali na wodach otwartych w morzu i naszych przepięknych jeziorach doskonale wiedzą na czym polega ta niezwykle istotna różnica 😉
Z tym większym uznaniem odnieść należy się do uzyskanych w tym roku wyników.

 

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a wśród najlepszych wyników znalazły się nurkowania kolegi Roberta Cetleta na 70 m w stałym balaście i kol. Arka Skóbla na 71 m w tej samej konkurencji (podczas próby indywidualnej), będące od tej chwili nowym rekordem Polski w wodach słodkich. Nowym-starym Głębokościowym Mistrzem Polski na kolejne dwa lata został kolega Robert Cetler, uzyskując wyniki 70 (CWT), 65 (FIM) i 40 (CNF) m.

Doskonałe drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, uzyskując zarazem najlepszy wynik w stałym balaście bez płetw, zajął kolega Marcin Baranowski 51 (CWT), 53 (FIM) i 41 (CNF) m, a miejsce trzecie kolega Maciej Chuchla 51 (CWT), 50 (FIM) i 34 (CNF) m. Ogromnym ale i niezwykle miłym zaskoczeniem było czwarte miejsce praktycznie debiutanta na zawodach głębokościowych kolegi Patryka Ryszczyka. Również pozostali zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach,  poprawiając lub zbliżając się do swoich rekordów życiowych. W tym roku pomimo rozegrania zawodów w drugiej połowie sierpnia, pogoda podczas wszystkich trzech dni nurkowych była niemal doskonała. Jedynie w trakcie drugiego i trzeciego dnia pojawił się wiatr, który poza pewnymi utrudnieniami w dotarciu na miejsce nurkowe, nie sprawiał zawodnikom praktycznie żadnych kłopotów.

Na koniec chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować sponsorom zawodów firmie BANDI, firmie Hektometer oraz naszym gospodarzom państwu Małgorzacie i Tomaszowi Marcinkiewiczom.

 

 

Następne zawody o tytuł indywidualnego Mistrza Polski we freedivingu odbędą się za 2 lata, a w przyszłym roku zapraszamy was serdecznie na tradycyjne już Zawody Krystalicznej Wody.

Zostaw komentarz