brak komentarzy

GMP 2016 – dzień pierwszy!

Zgodnie z listą startową jubileuszowych, X Głębokościowych Mistrzostw Polski we Freedivingu, przy platformie o godzinie 11:00 zameldowało się 8 zawodników. Humory, mimo deszczu i porwistego wiatru, dopisywały zarówno starującym, safety jak i sędziom!

 

KrólPunkt o 12:00 rozpoczęliśmy zmagania. Jako pierwszy przy linie zameldował się Tomek Kingu Król, z deklaracją 42 m w FIM. Po wykonanej próbie sędziowie nie mieli wątpliwości – biała kartka i zawody rozpoczęte z przytupem.

Jako drugi startował Robert Cetler. Zdjęcia z podwodnej kamery pokazały, że przy talerzyku Ceti był dosłownie ułamki sekund. Na powierzchni zameldował się więc bez taga, a oficjalny komputer zawodów wskazał 34,5 m – sędziowie odjęli mu więc 2 punkty, ostateczny rezultat Cetiego to 32 m w CNF. Podobny, szybki dive w CNF zaliczył Marcin Baranowski, który w odróżnieniu od swojego poprzednika pojawił się na powierzchni z tagiem – 35 m OK. Kolejny zawodnik – Michał Widelski jako jedyny ze startujących w pierwszym dniu zawodów pojawił się w płetwach – ostateczny rezlutat, który bardzo ucieszył Michała – 33 m. Cetler

Jako piąty przy linie zjawił się Mateusz Włodarz – 31 m w FIM. Debiut, choć nerwowy, należy zaliczyć do udanych! Podobnie jak próbę Marcina Rutkowskiego – 30 m CNF to naprawdę dobry start!

Arek Skóbel wykonujący próbę na 29 m CNF. DIveye nurkujący obok Arka pokazał, że wykonywał CNF do samego talerzyka (i oczywiście z powrotem). Przy wynurzeniu zabrakło Arkowi szczęścia. Nie złapał liny, co zaowocowało zanurzeniem dróg oddechowych. Niestety, sędziowie musieli pokazać pierwszą czerwoną kartkę na X GMP. Arek, trzymamy kciuki za głębokie nurki w CWT i FIM!

ZawodnicyOstatnim startującym zawodnikiem w pierwszym dniu GMP2016 był Piotr Palacz…świętujący okrągły,10-letni jubileusz startów w GMP! Piotr zadeklarował 23 m CNF, jednak drobne błędy przy zanurzeniu i nawrocie zaowocowały przyznaniem punktów karnych – łącznie 10. Ostateczny wynik Piotra to 13 m.

Czego życzyć zawodnikom na pozostałe dwa dni Mistrzostw? Słońca!

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz