brak komentarzy

Głębokościowe Mistrzostwa Świata – część 1 – relacja Oli Kiszczak!

Cześć wszystkim!

Chciałabym w nadchodzących dniach przybliżyć Wam choć trochę splot najważniejszych wydarzeń towarzyszących tegorocznym Głębokościowym Mistrzostwom Świata odbywającym się na Cyprze w Limassol!

Jak zapewne większość z Was wie, barwy biało-czerwonych zaprezentuje Mateusz Malina 🙂

Rozkład jazdy:

11 wrzesień – ceremonia otwarcia Mistrzostw

14 wrzesień – starty w konkurencji CNF

16 wrzesień – starty w konkurencji CWT

19 wrzesień – straty w konkurencji FIM i ceremonia wręczenia medali.

Za nami ceremonia otwarcia Mistrzostw, która odbyła się w piątek 11 września! Rozpoczęła się ona paradą w asyście dudniących bębnów. Dziesiątki zawodników pełnych wigoru przemaszerowalo z hotelu na molo, trzymając dumnie w rękach flagi narodowe… ups…My naszej zapomnieliśmy zabrać z kraju, ale koszulki reprezentacyjne z orzełkiem były, więc jesteśmy usprawiedliwieni 😉 Po dotarciu na miejsce docelowe, swoje przemowy wygłosili organizatorzy, Robert King oficjalnie otworzył mistrzostwa. Nie zabrakło złożenia hołdu wielkiej Natalii Molchanovej. Carla Hanson przejęła mikrofon i rozpoczęła 1min, w której wszyscy wstrzymali oddech aby uczcić wybitną zawodniczkę i ikonę freedivingu. Później już były wdzięczne uściski i zdjęcia a w tle przygrywała orkiestra. Z moich obserwacji wynika, że najliczniejszą ekipą są tutaj Francuzi, dokonali rzeczy niemożliwej, pobili Japończyków..!

Na zakonczenie dodam, że za Naszego rodaka trzymamy kciuki 14 i 19 września (nie startuje konkurencji CWT)! Także szykujcie dłonie, bo już w poniedziałek pierwszy start w CNF! Do boju Matt! Niech błękit będzie z Tobą ! Wrócę do Was z relacją po pierwszym dniu Mistrzostw, stay tuned!

Ola

 

P9110128

P9110132 (1)

P9110096

 

 

P9110097

P9110105

 

 

 

Zostaw komentarz