brak komentarzy

Extremall freediving 2018 – zasady

Zasady Extremall 2018!

 1. Losowanie numerów startowych odbędzie się 26.01.2018 o godzinie 21:30 w Domu Gościnnym. Jeśli skład sędziowski utknie w zaspach to możliwe jest przeprowadzenie losowania w zaspie (losowanie zostanie nagrane w celu uwiarygodnienia bezstronności procesu). Zawodnicy/zawodniczki zostaną powiadomieni o kolejności na liście startowej mailowo.
 2. Pierwszy OT przewidziany jest na 11:00, 27.01.2018. Warunki pogodowe mogą wymusić zmianę godziny na wcześniejszą (informacje będziemy przekazywać na bieżąco od 26.01, godz. 10.00)
 3. Starty odbywają się co 10 minut.
 4. Na razie na jeziorze jest lód, niestety dość cienki. Informacje o stanie lodu będziemy przekazywać na bieżąco. Opcje do rozważenia w przypadku dalszego nieścinania się lodu/topnienia: starty z przeciwnej strony jeziora/starty na innym jeziorze.

 

Próby:

 1. Odliczanie – standardowe AIDA International.
 2. Zanurzenie dróg oddechowych (rozpoczęcie próby) wcześniej niż 30 sek przed OT równa się dyskwalifikacji.
 3. W przypadku rozpoczęcia próby później niż 30 sekund przed OT zawodnik/zawodniczka otrzymuje punkty karne (za każdą 5 sekundową jednostkę – 1 punkt karny)
 4. Start 30 sekund po OT równa się dyskwalifikacji
 5. Zadaniem zawodnika/zawodniczki jest zanurkowanie na 15 metrów (udowodnione przez zerwanie taga). Brak taga równa się dyskwalifikacji (nie ma bottom camera) oraz wykonanie statyki, w tej samej próbie. Przy talerzyku będzie światło.
 6. Kolejność wykonywania statyki/nurkowania jest dowolna, natomiast zawodnik/zawodniczka na 3 minuty od rozpoczęcia próby musi znaleźć się na powierzchni (rozumiane jako wynurzenie jakiejkolwiek części ciała). Jeśli zawodnik/zawodniczka nie wynurzy dowolnej części ciała po upływie 3:00 od rozpoczęcia próby zostaje zdyskwalifikowany/zdyskwalifikowana. Statykę można kontynuować na powierzchni.
 7. Jeśli zawodnika/zawodniczki nie widać na powierzchni po upływie 3:00 od rozpoczęcia próby uruchamiana jest przeciwwaga.
 8. Osiągnięty czas nurkowania + statyki przeliczany jest na punkty (0,2 pkt za 1 sek).
 9. W przypadku takiego samego rezultatu końcowego osiągniętego przez 2 osoby przyznawane jest to samo miejsce, chyba że jedna z osób otrzymała punkty karne, wtedy plasuje się niżej w rankingu.

Zostaw komentarz