brak komentarzy

BMŚ – kosmiczne finały DNF!

 

Freedivers!

W to co dzisiaj działo się na pływalni wciąż trudno jest nam uwierzyć. Rewelacyjne starty wszystkich zawodników w finałach A i B określane były jednoznacznie – totalna polska dominacja!!! Bardzo miłym akcentem dzisiejszych zmagań jest coraz lepsza wymowa nazwisk naszych freediverów przez komentatorów zawodów! Świetna sprawa!!!

Fot. Elina Manninen

Finały rozpoczęły się od zmagań kobiet w finale B, w którym startowały dwie nasze reprezentantki: Agnieszka Kalska i Justyna Nowak – Ferensztajn. Pierwsza wynurzyła się Agnieszka, czysto zaliczając bardzo popularną w finale odległość 150 m! Po kilkunastu sekundach na 150 m pojawiła się Justyna Nowak. Gratulacje, zaczęło się świetnie! Dziewczyny zajęły odpowiednio 12 i 11 miejsce w DNF podczas MŚ2016! Ogromne gratulacje!

Po 30 minutach na starcie finału B mężczyzn pojawiło się 3 Polaków: Krzysztof Dąbrowski, Michał Dąbrowski oraz Karol Karcz. Michał Dąbrowski niestety wynurzył się nie na tej linie co trzeba i wykonał procedurę plecami do sędziów. Zasady mówią jasno, że surface protocol musi być wykonany w stronę siędziów. Dive na świetną odległość 175 m niestety zakończył się czerwoną kartką 🙁

Następny wynurzył się Karol – 180 m, czyli nowy personal best cieszył aż do momentu, kiedy na torze przed sobą Karol zobaczył przepływającego Krzyśka Dąbrowskiego 🙂 Oscypek odskoczył na kolejne 3 metry, ale obaj zgodnie twierdzą, że ściana na 200 m nie jest już tak odległa, jak wydawało się np. jeszcze wczoraj 🙂 Ostatecznie Krzysiek zajął 11 miejsce na MŚ, oczko dalej uplasował się Karol.

kumple

Z zapartym tchem czekaliśmy na finały A kobiet. W silnej czołówce freediverek startowały Magdalena Solich oraz Julia Kozerska! Obie wypadły wprost rewelacyjnie! Julia przepłynęła 167 m (nowe PB) zdobywając brązowy medal MŚ! Magda natomiast….ustanowiła nowy rekord świata!!! 185 m, biała kartka, złoty medal, splendor i ogromne uznanie!

Fot. Elina Manninen

 

W dzisiejszych finałach pozostała już tylko jedna niewiadoma – czy padnie kolejny rekord świata DNF? Na odpowiedź czekaliśmy dokadnie 4 minuty i 20 sekund od OT. Kosmiczny dive rozwiewający wszystkie wątpliwości – 244 m – Mateusz Malina jest z innego świata!

Fot. Elina Manninen

Pełne wyniki znajdziecie TU 

Podsumowanie dwóch ostatnich dni przygotowane przez Agnieszkę Kalską: https://www.youtube.com/watch?v=IL1okutYLbI

Dive Magdy: https://www.youtube.com/watch?v=MvsDdwneTT0

Dive Mateusza: https://www.youtube.com/watch?v=cjLtkpXNXx0

Dive Mateusza nagrany przez Danna Verhoevena: https://www.youtube.com/watch?v=1YcoyzAje1I

Stay tuned! Jutro będzie się działo!!!! 😀

Fot. Elina Manninen

Zostaw komentarz