brak komentarzy

BMŚ2016 – dzień trzeci: kwalifikacje DYN

Na starcie dzisiejszych kwalifikacji w dynamice w płetwie stanęło 7 zawodników z Polski. Wczorajsze sukcesy na pływalni w Turku wprawiły całą naszą reprezentację w znakomity nastrój.

W pierwszej serii wystartowali – Julia Kozerska i Krzysztof Dąbrowski. Julia zrównała aktualny rekord Polski, do ustanowienia nowego zabrakło jej… 10 cm! Chwilę rozglądaliśmy się za Krzysztofem, startującym po przeciwnej stronie basenu, aż w końcu zobaczyliśmy go naprawdę niedaleko ściany 250 m!! Oficjalny rezultat Julii: 210 m, Krzyśka: 242! Zawody rozpoczęte z wysokiego „C”.

W siódmej serii na starcie pojawili się Karol Karcz i Michał Dąbrowski. Obaj ustanowili swoje nowe rekordy życiowe. Jako pierwszy mógł z niego cieszyć się Karol (226 m), ponieważ Michał, mimo świeżej procedury zobaczył…czerowną kartkę. Werdykt sędziego – zanurzenie dróg oddechowych po wypłynięciu. Cała kadra zajęła się przeglądaniem zapisu z kamery…które pokazywało, że do żadnego zanurzenia dróg oddechowych nie doszło. Pozostało nam śledzić zawody, przejrzeć zapis na spokojne, nie na wyświetlaczu aparatu, a na komputerze.

Fot. Daan Verhoeven

 

Fot. Daan Verhoeven

 

W serii piętnastej startowała Agnieszka Kalska. Niestety, po przepłynięciu 203 metrów nie udało jej się utrzymać dróg oddechowych na powierzchni 🙁

Fot. Daan Verhoeven

W 17 serii Magda Solich zapewniła sobie miejsce w finale A, osiągając drugi wynik kwalifikacji – 200 m. W następnej serii miejsce w finale A zapewnił sobie również Mateusz Malina. 250 m to dla wielu nieosiągalny wynik…a po Mateuszu nie było widać cienia zmęczenia! Jego konkurenci pływali w kwalifikacjach podobnie (najlepszy wynik osiągnał Giorgos Panadiotakis – 255.

protestNam pozostało…protestowanie. Punkt o 17 wywieszono wyniki i rozpoczął się oficjalny czas na składanie protestów. W ciągu regulaminowych 15 minut wpłynęły zażalenia na decyzje sędziów. Protestowali Japończycy, Szwedzi i my 🙂 Michał jako pierwszy został zaproszony do pokoju Jury. Na czas rozstrzygania protestu skład Jury musiał opuścić Radek, a naradom sędziów nie mogli przysłuchiwać się również pozostali sędziowie asystenci z Polski. Oficjalne wideo z zawodów nie pozostawiło żadnych złudzeń – decyzja sędziego była błędna. Po bardzo szybkim głosowaniu Michał otrzymał białą kartę i trafił do finału B! Tym samym wszyscy startujący dziś Polacy zakwalifikowali się albo do finału A, albo B! W najbliższą niedzielę oprócz startów Mateusza, Krzyśka, Karola (finał A) i Michała (finał B), będziemy oglądać Julię i Magdę (finał A).

Wszystkim startującym gratulujemy rewelacyjnych wników. Oficjalne rezultaty znajdziecie TU

Zostaw komentarz