brak komentarzy

Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu – dzień 7 – relacja Karola Karcza!

Czwartek – pierwszy dzień finałów. 32 najlepszych zawodniczek i zawodników zmierzyło się z w konkurencji DNF (Dynamic No Fins). Był to wielki dzień dla Kadry Polski, gdyż w finale tym wystartowali wszyscy reprezentanci Polski.

Po ponurej i mokrej środzie wszyscy budzili się pełni obaw o to, jaką pogodą obdarzy nas los na ten szczególny dzień. Na szczęście przywitał nas rześki ale pogodny poranek. Stało się jasne, że pogoda nie będzie dzisiaj naszym przeciwnikiem.

Agnieszka 25.06Finałowe starty o godzinie 11 rozpoczął finał B mężczyzn. Naszymi reprezentantami byli Michał Dąbrowski i Karol Karcz startujący ramię w ramię na sąsiednich torach. Po zaciętej walce z wodą i samym sobą Michał wynurzył się na znakomitej odległości 162 m, jednak po wykonaniu procedury, niefortunnie ześliznął się z liny zanurzając drogi oddechowe. Niestety, zgodnie z zasadami oznaczało to niezaliczoną próbę. W międzyczasie, Karol Karcz, po dopłynięciu do ściany na 174 m wykonał czystą procedurę otrzymując białą kartkę. Mało brakowało, by odległość wyniosła okrągłe 175 m, jednak dystans mierzony jest do momentu wynurzenia dróg oddechowych, które w jego przypadku nastąpiło przed dotknięciem ściany. W 15 minut  po starcie mężczyzn przyszedł czas na finał B kobiet. Polskę reprezentowały Agnieszka Kalska i Julia Kozerska. Zupełnie jakby ktoś pragnął dodać naszym otuchy, również w tym finale Polki startowały z sąsiednich torów. Po 133 m mogliśmy podziwiać czystą procedurę i białą kartkę Agnieszki. Płynąca spokojnym rytmem Julia wynurzyła się na 140 m i również w jej przypadku obejrzeliśmy biała kartkę.

Mateusz 25.06Chwilę później wszyscy wstrzymali oddech w oczekiwaniu na wyłonienie Mistrza Świata w konkurencji DNF. Tuż przed startem, nasz rodak, faworyt i rekordzista świata Mateusz Malina owinięty w koce zbierał siły na zdobycie upragnionego tytułu. Po 4 minutach, 11 sekundach i 214 metrach Mateusz zaprezentował doskonale wszystkim znany 5-sekundowy protokół powierzchniowy, po czym natychmiast odwrócił się ciekaw wyniku swojego głównego konkurenta Gorana Colaka. W chwili gdy stało się jasne, że żaden z pozostałych siedmiu finalistów nie przepłynął większego dystansu od Mateusza, wszyscy obecni na basenie mogli na własne uszy przekonać się jak wielka to radość dla Niego i całej Kadry.
Po kilku minutach wytchnienia od wiwatów, przyszło nam ponownie skupić się na starcie naszej rodaczki, Magdaleny Solich, która w trakcie kwalifikacji przebojem wbiła się do finału A kobiet. Magda, nie zważając na presję poprzedniego znakomitego wyniku oraz wysokiej deklaracji 132 m w pięknym stylu pokonała 146 m i ponownie, zdumiewając wszystkich, przebojowo wbiła się na podium Mistrzostw Świata zdobywając tytuł II-vice Mistrzyni Świata w konkurencji DNF!
Po odczekaniu czasu potrzebnego na kontrolę dopingową zwycięzców oraz po obowiązkowej sesji zdjęciowej, pełni pozytywnych emocji rozeszliśmy się do swoich apartamentów by zażyć zasłużonego odpoczynku.

Cóż to był za finał! Nie przestawajcie jednak trzymać kciuków, gdyż to jeszcze nie koniec! W najbliższych dniach będziemy obserwować zmagania Mateusza i Agnieszki w finałach STA i DYN. Jestem przekonany, że nie będziemy zawiedzeni!

Pozdrowienia z Belgradu!
Karol

R0011221.JPG-1

PODSUMOWANIE FINAŁU DNF:
Mężczyźni:
1 miejsce – Mateusz Malina – Mistrz Świata w konkurencji DNF
9 miejsce – Karol Karcz
15 miejsce – Michał Dąbrowski

Kobiety:
3 miejsce – Magdalena Solich – II-vice Mistrzyni Świata w konkurencji DNF
10 miejsce – Julia Kozerska
13 miejsce – Agnieszka Kalska

Zostaw komentarz