brak komentarzy

Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu – dzień 4 – relacja Magdy Solich!

Poniedziałek – drugi dzień startów. Kiedy wczoraj, po wspaniałych wynikach członków naszej kadry, rozstawaliśmy się z uśmiechami na twarzach, postanowiliśmy sobie że będziemy dalej kontynuować dobrą passę Polskiego Freedivingu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABudząc się rano i spoglądając na błękit nieba wiedzieliśmy, że będzie dzisiaj dużo cieplej. Nasze przewidywania okazały się słuszne. Zapowiadały się gorące starty w DYN. Już o 9:00 w pierwszej serii startowej zobaczyliśmy Magdalenę Solich, która przepłynęła  150 m oczywiście z  białą kartką,  ustanawiając nowy Personal Best 🙂

Tuż przed przerwą –  o 9:50 – wystartował Michał Dąbrowski. 189 m, biała kartka i kolejny Personal Best niezwykle ucieszył całą ekipę, a najbardziej samego Michała, który pobił drugi PB na tych Mistrzostwach!

Kolejny start w wykonaniu naszego Rekordzisty Świata w DNF, Mateusza Maliny, który spokojnym tempem pokonał odległość 251m zaliczając występ na białą kartkę. Dalej były tylko oklaski, uściski i gratulacje, ponieważ Mateusz ustanowił nowy National Record!!! Jak się później okazało, wynik dał pierwsze miejsce w kwalifikacjach i przepustkę do finału A.

AgaZaraz po Mateuszu do boju przystąpiła reszta damskiej kadry. Agnieszka Kalska i Julia Kozerska startowały na sąsiednich torach. Aga przepłynęła 179 m i tym samym ustanowiła swój PB czysto wykonując procedurę. Wynik dał 9 miejsce i kwalifikację do finału B!!! Wiele emocji kosztował nas start Juli, ponieważ wszyscy śledziliśmy jej imponujące 200 m!! Procedura została wykonana czysto, więc każdy z nas oczekiwał białej kartki, nowego Personal BEST (poprawionego aż o 25 m!). Jednak ku naszemu zaskoczeniu sędzia pokazał czerwoną kartkę, argumentując swoją decyzję złym startem (zanurzenie dróg oddechowych poza strefą 1,5m). Rozczarowani decyzją sędziego  nerwowo rozpoczęliśmy przeglądanie nieoficjalnych nagrań.

Na deser pozostało nam trzymać kciuki za Karola Karcza, który w 9 serii przepłynął 200 m bezbłędnie wykonując protokół powierzchniowy. Tym wynikiem ustanowił Personal Best! Jak zwykle po wynurzeniu i wykonaniu procedury, na twarzy Karola zagościł uśmiech 🙂

protestW oczekiwaniu na oficjalne wyniki nie dawała nam spokoju sprawa czerwonej kartki dla Julii. Podjęliśmy wspólnie decyzję o złożeniu protestu w sprawie poprawności startu. O 16 spotkaliśmy się w hotelu gdzie całą drużyną wspieraliśmy Julię w składaniu protestu. Po przeanalizowaniu oficjalnego wideo Julia wraz z Mateuszem przedstawili argumenty przemawiające na korzyść Juli. W korytarzu hotelowego lobby nerwowo czekaliśmy na decyzję sędziów. Niestety sędziowie jej nie zmienili,  co oznaczało, że nie zobaczymy Juli w finałach DYN.

W piątkowych finałach wystartują zatem Mateusz Malin (finał A) oraz Agnieszka Kalska (finał B). Karol Karcz, mimo iż uzyskał 200 m jak pozostali zakwalifikowani do finału B freediverzy nie wystaruje, ponieważ jego deklaracja była najniższa, a miejsce w finałach jest 16 (po 8 na serię A i B) ;(

Już jutro z samego rana STATYKA. A w niej Mateusz Malina, Michał Dąbrowski, Karol Karcz i przedstawicielka płci pięknej  – Agnieszka Kalska.

 

Wyniki DYN:

Mateusz Malina 251m –NR

Michał Dąbrowski 189m – PB

Karol Karcz 200m – PB

Magdalena Solich 150m – PB

Agnieszka Kalska 179m – PB

Julia Kozerska 200m – DQOTHER (Start after 1,5m)

panoramka

Dziś bez 360-tki, za to z panoramką przesłaną przez Mateusza 🙂

Zostaw komentarz