brak komentarzy

Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu – dzień 3 – relacja Michała Dąbrowskiego!

Kontynuując tradycję z poprzednich lat, we wszystkich dniach startowych zawodów będziemy zamieszczać relacje przygotowywane przez naszych zawodników i zawodniczki! Dziękujemy za Wasze starty oraz cenny czas, który poświęcacie na pisanie relacji!!

Magda Solich przed DNFNiedziela – pierwszy dzień startów. Tegoroczne Mistrzostwa Świata rozpoczęły się od dyscypliny Dynamic No Fins (DNF). Zarówno dzisiejszy dzień jaki i ta konkurencja okazały się bardzo udane dla naszej kadry.
Dobrą passę rozpoczęła Magdalena Solich, która już z samego rana w 2-giej turze startów wysoko podniosła poprzeczkę. Płynęła spokojnie, równo i stylowo, a swoją próbę zakończyła czystą procedurą na 144 m, ustanawiając tym samym swój nowy PB.

Agnieszka Kalska po DNF :)

 

Po krótkiej przerwie trzymaliśmy kciuki za Agnieszkę Kalską, która wystartowała w  5-tej turze o 9:40. Agnieszka bez większych problemów przepłynęła dystans 135 m i zakończyła swoje nurkowanie czystą procedurą.

 

Mateusz Malina po DNFJeszcze wszyscy nie zdążyliśmy się nacieszyć ani pogratulować Agnieszce a tu już w kolejnej turze startów do nurkowania w swej koronnej konkurencji przygotowywał się pierwszy reprezentant kadry męskiej i tym samym aktualny rekordzista świata – Mateusz Malina.  Nasz mistrz, w swoim stylu i z lekkością przepłynął 199 m, a procedurę wykonał jakby wynurzył się po dwóch basenach!! Z uśmiechem na twarzy i bez jakichkolwiek oznak zmęczenia czy niedotlenienia. 30 minut wcześniej tą samą odległość pokonał największy rywal Mateusza – Goran Colak (200 m OK), zapowiadają się nam zatem duże emocje w finale A.

 

 

Kolejnymi zawodnikami którzy zmierzyli się z basenem w Belgradzie byli: Julia Kozerska i Michał Dąbrowski. Oboje startowali w tej samej turze, jednak po przeciwległych stronach basenu co przysporzyło troszkę trudności obserwatorom.  Nie przeszkodziło to jednak samym zawodnikom w osiągnięciu dobrych wyników. Jako pierwsza swą próbę zakończyła Julia Kozerska z wynikiem 139 m i białą kartką. Chwilę później Michał Dąbrowski również czystą procedurą zakończył swoje nurkowanie osiągając dystans 157m i poprawiając tym samym swoje dotychczasowe PB.

Karol Karcz po DFN i  Michał DąbrowskiTo nie był jeszcze koniec emocji. Jako ostatni z naszych reprezentantów wystartował Karol Karcz, który również potwierdził swoją dobrą formę. Karol podobnie jak pozostali zawodnicy dał z siebie wszystko i w ślad za Magdą oraz Michałem, ustanowił swój nowy personal best: 160 m i biała kartka!!!

Każdy z nas z niecierpliwością oczekiwał na wyniki. A po takich próbach było na co czekać. Wszyscy nasi reprezentanci są w finałach!!! Magdalena Solich i Mateusz Malina finał A, Julia Kozerska, Agnieszka Kalska, Karol Karcz i Michał Dąbrowski Finał B.

Co to był za dzień 🙂

Jutro starty DYN. Deklaracje złożone, czekamy na publikacje listy startowej. Trzymajcie za nas kciuki.

Pozdrawiamy z Belgradu!!

Michał

360_3_1360_3_2

 

Zostaw komentarz