brak komentarzy

Barbórkowy Puchar Śląska we Freedivingu – znamy termin!

 

Freedivers! Ostatnio nic, tylko piszemy o Waszych sukcesach i naszych imprezach! 🙂 Dzięki staraniom prezesa Radka Gacy udało nam się potwierdzić termin tegorocznego Barbórkowego Pucharu Śląska we Freedivingu! W tym roku spotykamy się na krytej pływali w Rybniku – Boguszowicach 2 i 3 grudnia! Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę MOSIR Rybnik, który będzie gościł nas 7 raz z rzędu!!!

Barbórkowy Puchar Śląska we Freedivingu to jedna z najstarszych cyklicznych imprez freediverskich w Europie! Dzięki wspaniałej atmosferze przyciąga zawodniczki i zawodników z Polski i zagranicy! Na tle innnych zawodów wyróżnia nas ranking drużynowy – by zostać w nim sklasyfikowanym, drużyna musi składać się z trzech osób w tym z co najmniej jednej zawodniczki. Taki układ drużyny ma na celu przede wszystkim promocje sportowego freedivingu wśród pań.

IMG_9647wm

Już niebawem ruszamy ze stroną zawodów – stali bywalcy bardzo dobrze znają zasady zawodów, ale w Rybniku gościmy zawsze wielu debiutantów i debiutantek, tak więc już teraz podajemy najważniejsze informacje!

Zawody rozpoczynają się w piątek startami w pierwszej konkurencji dynamicznej. W sobotę rano rozgrywamy statykę, a po południu – drugą konkurencję dynamiczną. Zawodnicy podczas rejestracji decydują, w której konkurencji dynamicznej startują w piątek, a w której w sobotę.

O udziale w zawodach oraz kolejności startów przy tych samych deklaracjach decyduje kolejność zgłoszeń. Limit miejsc wynosi 64, jak zawsze obowiązywały będą zniżki „early registration” (do 30.09). Na zgłoszenia czekamy do 20.11.2016 (lub do wyczerpania limitu miejsc).

W związku z uzyskaniem uprawnień sędziowskich AIDA przez 3 członków naszego Stowarzyszenia, mamy możliwość rozegrania większej niż dotychczasowa liczby jednoczesnych startów.  W przypadku zgłoszenia się maksymalnej liczby zawodników starty odbywały się będą na 3-4 (DYN i DNF – wynurzenia przy linach) i 4-5 (STA) torach jednocześnie. Nie ma odrębnych limitów dla zawodników polskich i zagranicznych. Impreza ma charakter otwarty, oczekujemy na przybycie nie tylko freediverów.

Jedynie członkowie SFP/członkowie zagranicznych AIDA zostaną sklasyfikowani w oficjalnych rankingu AIDA International. Wszyscy startujący zostaną sklasyfikowani w rankingu zawodów, wyniki nie trafią jednak do rankingu AIDA. Jak wstąpić do SFP? KLIK 🙂

Już wkrótce ruszymy ze stroną zawodów, tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji Patrycji Radiowskiej – Polak i Rafała Meszki z ubiegłorocznych zawodów – KLIK 🙂

Zostaw komentarz