Strona główna Forum Sprzęt Pianki Pierwsza pianka

Temat zawiera 7 odpowiedzi, i ma 6 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  johannes 1 rok, 1 miesiąc temu.

Oglądasz 8 postów - 1 z 8 (of 8 total)
 • Autor
  Posty
 • #28408

  Adam W
  Participant

  Nie wiem jeszcze czy będę nurkował. Chcę więc kupić na początek tanią piankę. Proszę o opinię na temat tej:

  http://allegro.pl/5mm-kombinezon-pianka-neoprenowa-do-nurkowania-m-i5996923179.html


  #28411

  Na początek wystarczy. Musisz mieć jednak świadomość, że to jest najtańsza pianka. Będzie mało elastyczna i niezbyt wygodna.


  #28412

  Adam W
  Participant

  Mało elastyczna tzn. że tylko utrudnia ruchy czy też łatwiej ją uszkodzić przy zakładaniu czy podczas  normalnego nurkowania?


  #28414

  Piotr Gruszeczka
  Participant

  Mało elastyczna, tzn utrudnia ruchy, ponieważ ma neopren obustronnie pokryty jerseyem, oraz ma zamek. Nadaje się do nurkowań płytszych (do termokliny) na wodach otwartych, w cieplejszej porze roku. Natomiast głębiej (pod termokliną) i w zimniejszej porze roku zamek będzie przepuszczał wodę i po każdym wynurzeniu się będziesz miał zaciągniętą nową porcję zimnej wody do wnętrza. Ponadto ponieważ od wewnątrz nie masz tam przysysającego się open cellu (lub open cellu powlekanego warstwą go chroniącą) to będziesz miał wolne przestrzenie pomiędzy skafandrem a ciałem, gdzie będzie zawsze woda. Taka woda (tym jej więcej im gorzej dopasowany skafander do sylwetki) będzie stale ogrzewana przez twoje ciało, co w połączeniu z obecnością przepuszczającego wodę zamka będzie powodować Twoje szybkie wychłodzenie. Reasumując – za te pieniądze może być, ale tylko na ciepłą porę roku i niezbyt długie głębsze nurkowania.


  #29225

  Hoffne
  Participant

  Ile musiałbym przygotować funduszów żeby kupić piankę pod temokline? Poza tym macie może jakieś propozycję takiej pianki z pełną funkcjonalnością, lecz przy nie za dużej cenie?

  _____________________
  baza maili firm


  #29226

  Absolutne minimum to 600zł. Najtańsza opcja to coś takiego: https://www.scubastore.com/nurkowanie/cressi-apnea-5-mm/18387/p


  #29227
  Michał
  Michał
  Participant

  Hej, zarówno basenowo, jak i na wodach otwartych, prawdziwą przyjemność z nurania będziesz czerpać dopiero gdy zapewnisz sobie wystarczający komfort cieplny. Ja bym dołożył i kupił jakiegoś open cella.


  #29228

  johannes
  Participant

  Cressi Apnea to open cell 🙂


Oglądasz 8 postów - 1 z 8 (of 8 total)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.