-
#20555 |
Jak w temacie.
Czy ktoś próbował schodzić na więcej niż 3 m głębokości w takich króciutkich rekreacyjnych płetwach nurkując żabką?Moje wątpliwości nasuwają się czysto hipotetycznie, z racji tego, że materiał takich płetw będzie się prawdopodobnie odkształcał, co nie wróży dobrego napędu.
#20556 |Pływam w takich Aquaspeedach miękkich pływackich (5cm poza stopę wystają).nie wiem czy o takie Ci chodzi,ale dawały radę na Mazurach 10-15m.Nigdy nie ma skokowego spadku napędu wg. mnie.Znaczy takiego spadku który by jakieś wyczyny przekreślał sam w sobie.Lekkie przeskalowanie możliwości i leci normalnie. Wracając do tych płetw, to moje ulubione narzedzie do szlifowania podwodnej żaby basenowej.
#20557 |Dokładnie o takie płetwy mi chodziło. Pierwszy raz zobaczyłem je (tak „świadomie”) w reklamie hoteli z trivago i potem dopiero skojarzyłem, że widywałem je u kraulistów z sekcji na basenie. Natomiast nie widziałem u nikogo z żabkarzy.
W wakacje znacznie lepiej schodziło mi się na dno żabką niż z płetwami. A ponieważ mam wiosełka (te rękawice z błonami) wykoncypowałem, że w króciutkich płetwach kopnięcie może być efektywniejsze niż z samej stopy. Problemem była tylko nieznajomość faktu, czy się nie wyginają na większych głębokościach. Na basenie do 3m można schodzić.
Dzięki za szybką odpowiedź 🙂
#20558 |Teraz trochę lepiej rozumiem twoje pytanie.Żabkarze w nich nie pływają bo to nijak się ma do techniki żabkowej.Są specjalne płetwy do żaby.SPEEDO robi.Myślałem że pytasz czy da się.Da się i są super wygodne.Ale z wydajnością nie ma wypasu.Choć w weekend zrobię test na 25m z ciekawści.Ja w nich pływam bo są bardzo uniwersalne i przyjazne ortopedycznie.
#20559 |Zaskoczyłeś mnie tymi płetwami specjalnie dla żabkarzy, ale poguglałem trochę i znalazłem coś takiego:
http://swimstuff.pl/pletwy-i-sprzet-oporowy/767-pletwy-speedo-breaststroke-fin.html
Przy czym te okrągłe (żółte) wydają mi się lepiej przystosowane do głębokości niż te z kieszeniami (z miękkiej gumy). A ja w sumie myślałem o pionowych przemieszczeniach bardziej niż poziomych (basenowych).
Gdyby te okrągłe wzmocnić cienką wyprofilowaną płytką aluminiową- to byłaby gwarancja, że nawet na znacznych głębokościach nie będzie się odkształcać, a tak to diabli wiedzą jak one się zachowają przy dużym ciśnieniu 🙂
You must be logged in to reply to this topic.