-
#25701 |
Dla tych, co nie przepadają za Facebookiem zapraszam do obejrzenia bezpośrednio na You Tubie, filmu instruktażowego przedstawiającego start i odbicie w monopłetwie. Myślę, że warto obejrzeć a potem wypróbować czy działa 😉
Oczywiście ama technika zanurzenia i odbicia może być również stosowana dla DNF.Pozdrawiam,
Agnieszka
Instruktor freedivingu Apnea Academy
FREEBODY Szkoła freedivingu i pływania
www.freebody.eu
freediving - freedom - freebody#25703 |Super filmik instruktazowy!Oby wiecej takich 😉
Pytanie zagadka: jak sie wybijac gdy przy scianie jest jakies +/- 1m, moze troche wiecej, glebokosci?
#25705 |Też poproszę więcej filmików tutaj 🙂 nienawidzę ryjksiążki :/
bzk – rozumiem, że Twój basen ma ~1m po całej długości? Jeżeli tak, to bez necka będzie ciasno, bo płyniesz głową w dół.
Też mam pytanie: Jak poradzić sobie z „przysysaniem” (nie wiem jak to nazwać) płetw do ściany? Staram się odbijać bardziej „z pięt” i „ciągnąć” płetwy po ścianie ile się da, ale i tak po odbiciu czuję szarpnięcie, jak końcówki płetw odrywają się od ściany i część pary idzie w gwizdek.
B-3 !
https://www.youtube.com/user/sciebiur#25706 |Msc hahaha,nie no,az tak zle to nie jest,tylko na poczatku jest jakies 1m 😀 Na filmiku wyraznie widac,ze laska startuje i plynie pod katem w dol,nie prosto. Jak ja tak zrobie to pyskiem przerysuje po dnie jakies 2m.
#25707 |bzk. Stwarzasz problemy tam gdzie ich nie ma. Odbijasz się dokładnie tak samo. Na płytszym basenie po prostu inaczej dobierasz sobie poziom płynięcia. Na filmie Aga odbija się nieco w dół, bo na to pozwala konfiguracja basenu, a widocznie lubi mieć akurat taką „głębokość przelotową”.
#25708 |bzk, to może zmień miejsce startu. Ile jest po drugiej stronie? Agnieszka (chyba?) płynie w dół, prawdopodobnie by nie zostać skopaną przez „żabkarzy rekreacyjnych”, czyli nie zanurzających głowy i kopiących na ukos. No chyba że się mylę, to proszę mnie poprawić. Ja w każdym razie trzymam się od nich z daleka.
Masz już necka? Jak nie, to płyń na luźnym wydechu: będziesz płynął bardziej poziomo i w 1m się zmieścisz, a nawet nawrócisz. Da się. Pływam na głębszym basenie, ale mam podobny problem przy nawrocie: po drugiej stronie jest co prawda 1.85, ale jest tam taki gzyms, na którym zwykle stoją ludzie, więc zostaje mi jakieś 50cm do dna, przy DNF to jeszcze, ale w płetwach muszę kłaść się na bok, inaczej się nie da. Tylko to „szarpnięcie” o którym pisałem. Nie mam na to pomysłu.
B-3 !
https://www.youtube.com/user/sciebiur#25709 |Olekry no wiem,wiem,ze stwarzam problemy,ale od zawsze taki bylem…doszukuje sie wszystkiego.
Po drugiej stronie jest jakies 1.5/1.6. Dzis poprobowalem element odbicia tak jak na filmie.Na plyciznie jeszcze „jakos” to tam wychodzilo no ale po drugiej stronie to juz dno totalne,wies tanczy i spiewa,nic tylko nagrac mnie i pokazywac „jak sie nie startuje od sciany w DNF”
Msc nie mam necka,bo caly czas sie zastanawiam skad ja ten srut wezme? :O
#25711 |Super filmik i to na czasie bo ostatnio coś mi gorzej idą odbicia i nie bardzo potrafiłem sam z tego wybrnąć a gdybyś tak zrobiła filmik z nawrotów byłbym w siódmym niebie. Gratuluję szkoły free i życzę dużego zainteresowania.
bzk- śrut kupisz na allegro, ja zawsze tam się zaopatrywałem
#25713 |O shit! Nawet bym nie pomyslal,ze tym handluja na allegro 😀
Dzieki,wielkie!
#25714 |Dziękuję za wszystkie miłe słowa, na filmie owszem ja prezentuję technikę startu 😉
Kwestia odbicia a głębokość płynięcia to co innego.
Od ściany należy odbić się możliwie jak najbardziej równolegle do powierzchni wody – im mniejszy kąt nachylenia, tym mniejszy opór wody – i prostopadle do ściany – wówczas jest najsilniejsze odbicie. To, na jakiej głębokości dalej płyniesz to kwestia indywidualna, uzależniona od stylu płynięcia, upodobania, głębokości basenu. Jak widać pod koniec filmu, mój styl ma dość szeroki zakres kopnięcia w górę i w dół zatem niewskazane jest ani szorowanie po dnie, ani płynięcie tuż pod powierzchnią. Tor basenu, na którym płynę jest wyłączony z użytku dla innych, a sam basen ma zmienną głębokość, stąd najbardziej wskazane jest płynięcie na pośredniej, stałej głębokości, aby nie wydłużać dystansu wraz ze zmianą głębokości.Pozdrawiam
Agnieszka
Instruktor freedivingu Apnea Academy
FREEBODY Szkoła freedivingu i pływania
www.freebody.eu
freediving - freedom - freebody#25717 |Odbiegliśmy trochę od tematu: Agnieszko, co z „przysysaniem” płetw do ściany, jak sobie z tym radzisz?
B-3 !
https://www.youtube.com/user/sciebiur#25718 |Sorki że zbaczam z tematu ale MSC ciekawi mnie twój neck mój ma 3 kg i faktycznie jak wyprostuję prawidłowo ręce to czuję nacisk na szyję i może pora zmienić stary model na lepszy. Czy możesz mi powiedzieć coś o wymiarach obciążenia oraz gdzie są dostępne takie balasty bo z tego co widzę są raczej małe
#25721 |Proponuję przenieść wątek o necku tu: http://freedivingpoland.org.pl/topic/pierwszy-neck-jaka-strategia-wywazenia/ dorian1974 wrzuciłem tam opis i jeszcze raz zdjęcie necka.
B-3 !
https://www.youtube.com/user/sciebiur#25722 |Co do necka ze śrutem to wystarczy przepchać wszytko do środkowej części (pod brodę) tak by boki były puste (zaciskamy końce części ze srutem trytytką żeby się nie rozłaziło). Jak się tak zrobi to przy wyciągnięciu ramion absolutnie nic nie przeszkadza.
You must be logged in to reply to this topic.