-
#8786 |
Mam pytanie do mistrzów jak przygotować plan na godzinę basenu aby wykorzystać ja do max i żeby trening miał sens bo dużo mówi sie o poszczególnych wariantach treningu. Jednak prosił bym bardzo o pokazanie mi jak powinien wyglądać cały trening za rady z góry dziekuje…
#8787 |ElMaciek pewnie odpisze Ci tak: pol godziny lezysz bez tlenu na dnie basenu, kolejne pol godziny plywasz :evil
Przylaczam sie do prosby bo zacne pytanie.
#8788 |O wypraszam sobie! :[] Proszę nie wypaczać sensu moich wypowiedzi. Ja nigdy nikogo do tej pogiętej metody tutaj nie przekonywałem 🙂 Oni tak sami z siebie jakoś próbują… hihi!
Daleki jestem od sugerowania jedynie słusznej recepty więc na tak postawione pytanie odpowiedzi nie mam. Pomijając już fakt, że skierowane jesto ono do mistrzów 🙂
Pozdrawiam,
em.
#8789 |natalia molchanova opisala swoje metody treningu na freedive central ;
http://www.freedivecentral.com/a-methods-of-freediver-training–2–8589.html
#8790 |http://www.freedivecentral.com/a-the-methods-of-free-divers-training-8584.html
sorry ten powinien pojsc pierwszy
#8791 |dzięki ale czy niema czegoś po polsku aż tak nie znam sie na angielskim a już fachowy to kosmos 😀
#8792 |Witam ponownie cały czas czekam na jakieś wypowiedzi przecież jakoś trenujecie proszę o jakieś wskazówki!!! 🙂
#8793 |Witaj. Widzisz to jest tak że część osób trenuje trochę z doskoku i właściwie trudno tutaj mówić o jakimś konkretnym planie. Plan zależy również od predyspozycji konkretnego zawodnika tak więc jeden będzie trenował w kierunku wzmocnienia siły nóg a inny w kierunku zwiększenia elastyczności. Jeden ma problem z dynamika a drugi ze statyką. Trzeba też pamiętać o tym, że trening bezdechowy to tylko część treningu. Oczywiście osoba początkująca najlepiej gdy na treningach robi dynamiki i statyki bo wtedy zazwyczaj postęp jest dość duży i duża satysfakcja. Trening zazwyczaj zmienia się nieco przed zawodami i około miesiąc dwa miesiące przed imprezą zwiększa się ilość treningu bezdechowego. Jeżeli zaczynasz to możesz spróbować tak: raz w tygodniu basen dynamika, zaczynasz od rozciągania, przygotowanie oddechowe i np. jako pierwsza próba robisz maxa. ( ASEKURACJ ) Potem to samo asekurant a ty masz czas do odpoczynku. Dalej dynamika w różnych konfiguracjach np. 16 * 50 w interwałach po 1,5 do 2 minut. Raz w tygodniu statyka, w różnych układach np. tabele, lub inne. I tak z tygodnia na tydzień zwiększając intensywność przed imprezami lub sezonem letnim. Pomiędzy to dobrze włączyć ćwiczenia na wzmocnienie nóg lub rozciąganie.
To tyle. Z czasem sam zobaczysz jak forma treningu daje najlepsze rezultaty. Powiem tylko , że na konferencji poświęconej temu zagadnieniu we Włoszech na której jak wiesz referaty wygłaszali sami wielcy freedivingu prawie każdy miał inny pomysł i plan na sukces. Od takich co pływali co dziennie po parę kilometrów do takich którzy twierdzili wręcz że najlepszy trening free to brak treningu.
Pozdrawiam Radek
#8794 |Dziękuje bardzo za te wskazówki, bo nie miałem pojęcia jak sie za to zabrać. Wydaje mi sie ze ważne jest aby zacząć to z głowa a nie na hura bura,bo to w końcu na początku najszybciej można sie zniechęcić a
o to nie chodzi, jeszcze raz dzięki …
P.S
Jak by Ci przyszły do głowy jakieś ciekawe pomysły to z przyjemnością poczytam i na pewno zastosuje 🙂
You must be logged in to reply to this topic.