Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe Przygotowanie Przed Dynamiką? Reply To: Przygotowanie Przed Dynamiką?

Radosław Gaca
Participant
Post count: 615
#8833 |

Witaj. Z tym przygotowanie to jest tak. W trakcie dynamiki na skutek wysiłku fizycznego znacznie wcześniej wzrasta we krwi poziom CO2. To źle i dobrze. Źle bo trzeba walczyć z przeponą ( co w przypadku dynamiki wydaje się łatwiejsze bo jesteśmy czymś zajęci ) dobrze bo zmienia się powinowactwo hemoglobiny względem tlenu i oddaje ona go w tkankach dużo dłużej niż normalnie. Jeżeli chodzi o pływanie i krótkie dynamiki to można je robić ale ryzykuje się niestety większym prawdopodobieństwem samby i BO nie mówiąc już o zmęczeniu. To fakt tak jak pisałem, że bez rozgrzewki skurcze są dużo wcześniej ale skurcze to nie jest problem. Problem to utrzymać się na nogach na końcu. Nie wiem co to znaczy, że nie możesz dalej bo jak to jest przepona to próbuj dalej. Mnie czasami tak ciśnie, że najchętniej wynurzył bym się po pierwszych 75 m a okazuje się że meta jest trochę dalej. ;))
Ponadto jeżeli chodzi o zawody to dynamika jest po statyce i mimo dość długiej przerwy organizm jest już przygotowany. Tak naprawdę to ja zminimalizowałem nawet oddychanie przed dynamiką żeby tylko się nie przewentylować. Tak więc hasło na dziś to – trudniej ale dalej. ;;))

Pozdrawiam Radek