Strona główna Działy Sprzęt Pianki pianka help please !!! Reply To: pianka help please !!!

Tomek Nitka
Participant
Post count: 401
#17875 |

Ten overall ma rozsądną grubość i kosztuje bardzo tanio, więc może to być atrakcyjna alternatywa na początek. Ale ma tę wadę, że to jest overall, a więc ma zamek, przez który będą wlatywały hektolitry wody i będzie Ci zimno. Niejasna jest sprawa, co on ma od spodu. Niby nic nie piszą o pluszu, ale to żółte coś, które widać na czwartym zdjęciu wygląda właśnie na plusz.

Pianka optymalna na wody otwarte to klasyczny kombinezon freediverski czyli spodnie high waist (tj. long johny bez szelek – jakby ucięte mniej więcej tuż pod mostkiem) ewentualnie long johny i jacket bez suwaków. I to jest najlepsza rzecz. Jeszcze lepiej, jeśli jest to produkcji Eliosa, od środka open cell, od zewnątrz glat. Ale oczywiście koszty są wyższe. Poszukaj czy w Decathlonie nie mają czegoś podobnego (tzn. mam na myśli krój, bo open cella na pewno nie mają)

A short john na basen, ewentualnie może być. Ja jeśli coś zakładam w basenie, to już wolę mieć overalla (w basenie woda jest ciepła, więc włażenie wody przez suwak, a również i szwy mi nie przeszkadza) ewentualnie 3 milimetrowe long johny. Ale każdemu może odpowiadać co innego. Z pewnością w tym short johnie będzie Ci cieplej niż bez niczego.

PS.
Ja nie miałem w ręku Triborda, ale z tego, co pisze mucha45 wynika, że to nie jest dobra opcja.
Nie wiem, jaki jest koszt tej rekomendowanej przez niego pianki, ale jeśli byłby dużo wyższy niż produktów Triborda, to warto już zamiast tego pomyśleć o szytym na miarę Eliosie.? -------------------------------
Tomek „Nitas” Nitka
Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
http://www.nitas.pl