Strona główna Działy Umawialnia Umawialnia Sekcja Warszawa Reply To: Sekcja Warszawa

firefox
Członek
Post count: 402
#7341 |

…i jeszcze mały opis :

Reklamowane jako najczystsze jezioro Mazur Południowych. charakteryzuje się bardzo dużą przeźroczystością wody przez cały rok, nawet w okresie letnim. Jezioro typu sielawowego.

Brzegi zróżnicowane, północno-zachodnie porośnięte lasem, pozostałe otoczone przez pola i łąki. Wzdłuż południowego brzegu biegnie szosa Szczytno-Nidzica. Od strony zachodniej droga z Warchałów do Brajnik, wzdłuż której pobudowano liczne obiekty rekreacyjne, pola namiotowe i parkingi.

Dno jeziora Narty jest piaszczyste lub żwirowo-piaszczyste, bez większych nalotów mułu. Ławica przybrzeżna od strony zachodniej jest długa i opada powoli.

Nurek może pod wodą spotkać: szczupaki, okonie, miętusy, węgorze, płocie, leszcze, karpie, wzdręgi i liny. Roślinność wodna jest rozwinięta w niewielkim stopniu, tylko niektóre partie jeziora porośnięte są oczeretami. Roślinność zanurzona występująca w litoralu jest słabo rozwinięta, występuje jedynie wzdłuż oczeretów i górek podwodnych.

Bazy nurkowe:

BAZY NURTUR – niewielka odległość od Warszawy umożliwia szybkie wypady weekendowe. Baza znajduje się na terenie O.W. „RUSAŁKA” w Warchałach. Pod wodą znajduje się 5 platform na głębokości 4m, 6m,7m,11m, 23,m oraz wraki samochodu na 19m i jachtu na 16m (Wszystko oporęczowane i obojkowane w niewielkiej odległości od brzegu.
Cena za dzień korzystania z urządzeń i pomieszczeń bazy w cenie 5zł. Do dyspozycji Gości jest sprężarkownia i magazyn powietrza, wypożyczalnia sprzętu, sklepik nurkowy, suszarnia oraz sala wykładowa. Cena nabicia 15 litrowej butli 15 zł. Baza Nurkowa czynna w soboty , niedziele i poniedziałki
i mapka w kolorze 🙂

http://www.nurkomania.pl/jeziora/mapa_bat_swietajno.jpg