Strona główna Działy Sprzęt Płetwy i monopłetwy monopłetwa pewnie poraz n'ty :) Reply To: monopłetwa pewnie poraz n'ty :)

apneus
Participant
Post count: 583
#17567 |

Technologia i postęp idą do przodu.Gdybyśmy nie akceptowali nowości to nie byłoby komputerów internetu tysiąca innych rzeczy i pewnie tego forum 🙂
Czynnik ludzki jest stały więc w jakiś sposób trzeba bić kolejne rekordy. Dlatego wymyśla się np dla biegaczy lepsze buty dla kolaży lepsze rowery a dla pływaków lepsze stroje. Nie wiem czy oglądaliście ostatnie bodajże mistrzostwa św. w pływaniu.Tam 1 facet kilka razy w ciągu kilku dni pobijał kolejno rekordy świata których przez długi czas nie można było pobić.
Okazało się to możliwe dzięki nowemu strojowi SPEEDO który jest super hydrodynamiczny.Tak więc wszyscy pływacy muszą kupić taki strój by dorównać czołówce. Tak samo jest we freedivingu. Chociażby kolejne rekordy No-Limits Herberta N.Wymyśla się specjalne windy butelki po coca-coli by zaczerpnąć z nich powietrza itp itd. Za czasów Pipina czy Pelizariego nie było takich „bajerów”.
Nowoczesne monopłetwy to owoc wieloletnich badań i doświadczeń . Człowiek podpatruje naturę która ewoluuje miliony lat i na tej podstawie tworzy np kształt mono. Coraz to lepsze materiały pozwalają na budowanie coraz lepszych narzędzi itp itd.
Sentyment sentymentem co do starych wypróbowanych gar 🙂 ,ale nowości pokazują ile możemy dać z siebie więcej 🙂