apneus
Participant
Post count: 583
#6886 |

Oh juniorre nawet nie wiesz jak sie mylisz:) Myślałem że po kursie ratownika dysponujesz jakąś teorią na temat niedokrwienia chociażby mózgu.
Oczywiście tam nie są opisane rzeczy związane z free (które zaraz widzę będą sporem a raczej kłótnią)ale procesy jakie zachodzą w mózgu podczas niedotlenienia.Ja kończąc kurs młodszego ratownika dostałem książkę (tytuł podam później jak ktoś będzie zainteresowany ) w której są opisane procesy jakie zachodzą podczas niedotlenienia.
W większości blackout to „uszczerbek” mózgu doprowadzonego do krytycznej sytuacji gdzie odłancza resztę naszego ciała.Może to prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń neurologicznych szczególnie u osób mało podatnych na wysokie CO2.
Kiedyś w TVP1 w wiadomościach podali że w zimę wyłowili kilkunastoletniego chłopca który wpadł pod lód i był tam około 25min!! Chłopak przeżył był tylko wyziębiony. Przeżył gdyż w zimnej wodzie jest dużo rozpuszczonego tlenu.Woda zalała mu płuca po tym jak stracił przytomność i płuca były w stanie pobrać część pęcherzyków powietrza z wody jak skrzela! Z tego co mówili lekarze to chłopak miał więcej szczęścia niż rozumu.Tak więc można powiedzieć że to najdłuższa statyka na ziemi 🙂 i reguła od wyjątku.
W następnym poście wkleję parę zdań na temat niedokrwienia .
Poczytaj sobie juniorre.
Oczywiście każdy z nas ma różne organizmy i tolerancje na extremalne zmuszanie ciała do nienaturalnych warunków.
Fizyki i chemii raczej nie da się oszukać 🙂