Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe Proszę o rady – 6 minut i ciemność :) Reply To: Proszę o rady – 6 minut i ciemność :)

darrras
Członek
Post count: 114
#6559 |

Hmm, ale stosowałem się do zaleceń z artykułu na tej stronie, cytuję :
„Po około dziesięciu minutach spokojnej wentylacji możesz przystąpić do pierwszej próby. Tuż przed nią wykonaj trzy nieco szybsze i mocno pogłębione wdechy zakończone krótkim, kilkusekundowym zatrzymaniem oddechu w samym szczycie. Ostatni wydech zrób do maksimum. W ostatnim wydechu postaraj się wycisnąć z płuc tyle powietrza ile się da. Następnie, najpierw przeponą napełnij dolną część płuc, potem klatką piersiową środkową ich część. Na sam koniec odchyl lekko głowę do tyłu nabierając powietrza do górnych dróg oddechowych. Teraz zamknij oczy, nie myśl o niczym, czekaj, ale wcześniej… nie zapomnij włączyć stopera.”

No może zamiast 3 pogłębionych wdechów zrobiłem 5-7, prawda.

Dzięki za wypowiedź, poczytam dokładniej o hiperwentylacji i jej złych skutkach. Próbę robiłem na sucho. Co do zaskoczenia kolegi wyżej, to muszę powiedzieć że ja również byłem ogromnie zaskoczony, nie miałem pojęcia że potrafię tyle wytrzymać.

Pozdrawiam