Strona główna Działy Sprzęt Pianki Pianka z Eliosa Reply To: Pianka z Eliosa

Bartek Janiszewski
Participant
Post count: 1204
#16429 |

Witam!
Elios ma tyle opcji że można dostać zawrotu głowy.
Nie do konca rozumiem ich stwierdzenie że new black coating cell inside jest łatwe do założenia. Nie wiem jak new black coating smooth inside, to chyba jakas nowosc?.. Generarnie pianki open cell najlepiej zakładać pod prysznicem z pomocą szamponu lub mydła. Te ktore zaklada sie w kazdych warunkach nawet na sucho to pianki lined czyli podszyte od spodu nylonem. Niezłą cenę wywalili za 2 pierwsze propozycje. Nie za bardzo to rozumiem gdyż zadna z nich nie ma od zewnątrz 'gumy' – smooth więc teoretycznie mają mniejszy poślizg w wodzie. Na pewno są ciepłe i wytrzymałe.
Ja jednak skusił bym się na opcje 3 gdyż na polskie warunki ta pianka ta jest uniwersalna. Ze stwierdzeniem low water resistance sie nie zgodzę bo dobrze dopasowana nie 'wpuści' kropli wody. Napewno jest mniej ciepła niż open cell ale przy 5mm róznicy nie będzie i powinna być wystarczająca nawet na nurkowanie zimą. Tak jak napisali pianka jest 2 stronna więc zawsze można ją odwrócić nylonem na zewnątrz i stosować do nurkowania między czcinami, zatopionymi gałęziami oraz na spływach rzekami.
Ja zapytał bym ich jeszcze o wycenę open cell – titanium coating inside / smooth outside. Titanium lub gold coating ułatwia zkładanie nie ujmując własciwościom utrzymania ciepła.
Pozdrawiam,
Bartek