Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe Proszę o rady – 6 minut i ciemność :) Reply To: Proszę o rady – 6 minut i ciemność :)

Tomek Nitka
Participant
Post count: 401
#6569 |

Darras

Żeby sprawa była jasna – pisząc o łatwości z jaką straciłeś przytomność użyłem skrótu myślowego. Zdaję sobie sprawę, że (skoro miałeś skurcze przepony) kosztowało Cię to sporo wysiłku. Rzecz w tym, że osobom, które się w to nie bawiły wcześniej (a często i tym, które trenują od dawna) zadanie sobie tego bólu do tego stopnia, żeby dostać balckoutu, się nie udaje. Tobie jednak się udało i to już za pierwszym razem, stąd użyłem słowa „łatwość”.

Pisząc o zaburzonej tolerancji CO2 miałem na myśli osoby, które bez problemów tolerują podwyższony poziom dwutlenku węgla. Tym osobom utrata przytomności z powodu zbyt długiego wstrzymania oddechu (i w konsekwencji niedotlenienia) przychodzi dużo łatwiej niż osobnikom „normalnym”. Znane są przypadki ludzi (poddających się badaniom ochotników nie mających wcześniej nic wspólnego z bezdechami), którzy tracili przytomność mając bardzo nikłe objawy dyskomfortu, a nawet (jeden przypadek, o którym wiem) osoby, która nie miała ŻADNYCH symptomów nadchodzącego blackoutu.

A tak w ogóle, skoro jest was już dwóch, to możecie stworzyć taki team, że tylko pomarzyć ….? -------------------------------
Tomek „Nitas” Nitka
Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
http://www.nitas.pl