Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny głębokościowe Za 2 tygodnie Egipt, proszę o poradę specjalistów !!! Reply To: Za 2 tygodnie Egipt, proszę o poradę specjalistów !!!

Marcin Pulkowski
Członek
Post count: 388
#5908 |

Na 10 m. odczułeś dyskomfort bo tam już zaczyna być czuć ciśnienie, tym bardziej jeśli nie nurkowałeś w głąb na bezdechu. Zejdź na tę głębokośc kilka razy i staraj sie robić to coraz spokojniej. Zobaczysz, że z czasem przyzwyczaisz się i nie będziesz czuł dyskomfortu. Oczywiście pojawi się on znowu ale już wtedy głębiej np. na 15 metrach.
Płetwy Volo nie nadają się do freedivingu. Ich zaletą jest to, że są napradę wygodne i nie trzeba dużo siły żeby w nich pływać. Bardziej nadają się do nurkowania w sprzęcie. Nie mają kopa, możesz szybko machać nogami a wcale nie zwiększa to dużo prędkości płynięcia. Mówię to, bo mam płetwy volo ale używam ich tylko do spływania rzekami lub nurkowania w sprzęcie.
Jeśli chcesz polepszyć wyniki w dynamice to skup się bardziej na rozluźnieniu, a nie osiąganiu wyników za wszelką cenę. Może to nic odkryczego ale stara prawda mówi ćwicz regularnie żeby polepszyć swoje wyniki. Wystarczy raz w tygodniu być na basenie ale zawsze!!! Ja odpuszczam jedynie kiedy jestem chory. W końcu basen to sama przyjemność.
Pozdrawiam i ładnych widoków w Egipcie życzę.