Strona główna Działy Sprzęt Płetwy i monopłetwy W końcu jakie płetwy? Reply To: W końcu jakie płetwy?

blokman
Członek
Post count: 234
#16184 |

Ojjjj Panowie, Panowie! Od dłuższego czasu przypatruję się opiniom zamieszczanym na forum i coraz mniej mi się chce zamieszczać posta. Wytwarza sie na tym forum coraz szersza grupa profesorów mentorów (przytym gadżeciarzy) która jest na smierć i życie przekonana o słuszności swoich teorii. Prawda natomiast jest taka że w większości pochodzą one z obiegowych opini, gdzies tam zasłyszanych. Doktoryzujecie się na temat sprzętu, a zanika gdzies pasja poprostu z pływania. Znam wielu ludzi którzy palą paczkę papierosów dziennie i pływają w płetwach za 50 złotych, zatrzymując oddech na długość nie osiagalna dla was.
(wojski)”Twarde czyli szybkie są teoretycznie bezpieczniejsze, bo w razie czego szybciej dostaniesz sięna powierzchnię.”
O czym ty mówisz, jak jestes na głodzie tlenowym to każdym ruchem w twardych płetwach jesteś bliżej do skurczu i większego defizytu tlenowego. Więc co najwyżej szybciej dostaniesz się na tamten świat a nie na powierzchnię.
(deep)”Dla łowców zalecane są pióra twardsze gdyż oni nie nurkują na maxymalne głębokości i mają spory zapas powietrza na szybkie wynurzenie się ze zdobyczą, której wagi nie mogą do końca przewidzieć.” to kompletna bzdura, łowca przedewszystkim spędza długie godziny w wodzie przemierzając kilometry, twarde płetwy sie do tego nie nadają.
No chyba, że łowca zakłada ,że wychodzi z wody z wielką sztuką, albo nie wychodzi wogóle.
itd.,itd.
Tak więc drodzy koledzy namawiam przede wszystkim do zachowania umiaru. Fridajwing to piękny sport jeśli nie koncentruje się tylko na kupowaniu kolejnej pary płetw za 1000 złotych i bezgranicznym naciąganiu granic swoich możliwości. Może macie gdzieś co mówię, ale spędziłem już dwa dni nieprzytomny w stanie krytycznym. Tez podobnie jak i Wam wydawało mi się że zostanę drugim Pipinem. Fridajwing potrafi byc równie fascynujący na trzydziestu jaki na pięciu metrach. W płetwach z karbonu za 1000, jak i w ruskich gumówkach po dziaduniu.
Pozdrwawiam wszystkich i bez urazy 🙂