Strona główna Działy Sprzęt Płetwy i monopłetwy monofin glide-fin Reply To: monofin glide-fin

Bartek Janiszewski
Participant
Post count: 1204
#18006 |

Odnośnie twardości kalosza to niestety nie masz racji że Hyper z Leaderfins da się wygiąć, itp. Kalosz od spodniej części jest tak usztywniony i połączony z piórem że przenosi całą energię na pióro, nie ma żadnej straty. Górna część kalosza jest elastyczna i dokładnie otula stopę ale nie jest to prezerwatywa którą można rozciągać dowolnie. Jeśli masz stopy 27cm to ktoś o stopach 28cm już w te kalosze się nie wciśnie. Kąt nachylenia to ok 20stopni więc jest optymalny. Chyba że lubisz pływać z całkowicie wyprostowanymi nogami i wyciągniętymi stopami wtedy kąt 40stopni jest OK ale z tego co wiem to Glide ma ok 30stopni. Osobiście wolę lekko ugiąć nogi w fazie lotu bo rozluźniam na chwilę mięśnie a w przypadku CW większość drogi w dół jestem rozluźniony zaczynając free fall już po 20metrze.
Odnośnie twardości pióra przy CW to moim zdaniem jest to mit że pióro musi być twarde. Twardość ma być dostosowana do predyspozycji fizycznych i stylu pływania. Jeśli ktoś pływa siłowo to niech sobie kupi nawet deskę a jeśli ktoś nurkuje na relaksie to z całą pewnością będzie się czuł lepiej w miękkiej płetwie. Zastanów się, co z tego że twarda płetwa da ci odrobinę lepsze przyśpieszenie skoro w każdy ruch wpakujesz dużo więcej siły zużywając tym samym więcej tlenu?
Reasumując, każdy powinien dobierać sprzęt pod kątem własnych potrzeb a nie tendencji rynkowych i tego co aktualnie jest na topie, w tym przypadku Glide Fin. I podkreślam że jestem przekonany że Glide to bardzo dobra płetwa jednak wybór Hypera był przemyślany ze względu na moje predyspozycje i potrzeby.