Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny głębokościowe Wyrównywanie ciśnienia bey pomocy rąk? Reply To: Wyrównywanie ciśnienia bey pomocy rąk?

Marcin Baranowski
Moderator
Post count: 668
#29364 |

Prepond, niestety w wodzie to zupełnie inna bajka, szczególnie głową w dół. Kombinuj cały czas, szczególnie na basenie. Ja nauczyłem się tego bezwiednie po kilku latach. Nie miałem wtedy nawet pojęcia, że tak się da zrobić. Wydaje mi się jednak, że żeby BTV działało to trąbki słuchowe muszą być bardzo drożne. Przez wiele lat wychodziło mi to zawsze i wszędzie. Niestety kilka lat temu zacząłem mieć problemy z nieżytem nosa, wszystko mi tam trochę pobrzękło i od tego czasu BTV rzadko kiedy działa jak należy. Musiałem wrócić do zaciskania nosa.

Minti, miałem dokładnie tak samo jak ty. Mój limit na BTV przy linie to również było ok. 10m. Niestety wtedy nie wiedziałem jeszcze zbyt dużo o technikach wyrównywania ciśnienia. Podejrzewam, że problem tkwił albo w tym, że trzymałem zamknięte podniebienie miękkie albo w tym, że powietrza w ustach było już zbyt mało. Spróbuj rozpocząć zanurzanie z policzkami napełnionymi powietrzem i zobacz czy limit głębokości na BTV się nie przesunie. Ewentualnie zrób mouthfilla przed tym 8-10m.