Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe Dystans po jakim pojawiają się skurcze w dynamikach Reply To: Dystans po jakim pojawiają się skurcze w dynamikach

Marcin Baranowski
Moderator
Post count: 668
#28204 |

Osobiście nie zauważyłem by w miarę treningu skurcze przy maksymalnych dynamikach odsuwały się w czasie. W przypadku DNF najczęściej zaczynają się po 35-45m (jak jest wyjątkowo dobry dzień to po 55m), przy DYN jest to ok. 50m. W moim przypadku postęp wynika raczej z tego, że odsunął się w czasie moment gdy skurcze robią się bardzo nieprzyjemne co pozwala dłużej zachować spokój i relaksację w trakcie próby. Zauważyłem, że końcowy rezultat nie zależy od tego kiedy pojawi się pierwszy skurcz (na początku są one bardzo delikatne i zupełnie nie przeszkadzają) ale od tego jak silne stają się skurcze w dalszej części dystansu.

Czasem jest tak, że poziom dyskomfortu szybko narasta i w okolicach 75m jest już mocno nieprzyjemnie, próba jest wtedy bardzo ciężka a dystans kiepski. Natomiast innym razem skurcze do końca pozostają stosunkowo lekkie i bez problemu mogę je znieść. Wtedy rezultaty są znacznie lepsze.