Strona główna Działy Treningi i techniki Dyscypliny basenowe Rady dla początkującego. Reply To: Rady dla początkującego.

olekry
Participant
Post count: 423
#25783 |

Bronek. Gdybym ja nie robił przed maksem statyk rozgrywkowych, to pierwsze skurcze miałbym na 1,30 max 1,45 🙂
Dzięki 2-3 rozgrzewkom udaje mi się je przesunąć własnie na 2,30 czasem 3′. Duże znaczenie ma temperatura wody – im zimniejsza tym kontrakcje pojawiają się szybciej. Dlatego najdłuższe statyki robię w cieplej wodzie 29-30 stopni. Koledzy ze mną ćwiczący podobnie.
Adi – co innego statyka, a co innego dynamika – tu pierwsze skurcze pojawiają się u mnie często na 40 metrze (przy dnf jeszcze szybciej) czyli po mniej niż minucie płynięcia, ale rejestruję tylko moment ich pojawienia się i potem moje myśli zajmuje zupełnie coś innego… Może własnie to jest zasługa wyrabiania sobie tolerancji na CO2. W statyce jest trudniej, bo masz mniej rzeczy do roboty. Niemniej jednak nawet jeśli tabelki nie przesuną Ci trochę granicy pojawiania się kontrakcji, to z czasem przestaniesz się spinać w momencie ich pojawienia się. Ostatnio udaje mi się dosyć często robić takie statyki kiedy mimo skurczów jestem w miarę rozluźniony – kiedyś od momentu ich pojawienia się strasznie mnie spinało…