Strona główna Działy Sprzęt Pozostałe Pierwszy neck – jaka strategia wyważenia Reply To: Pierwszy neck – jaka strategia wyważenia

msc
Participant
Post count: 58
#25719 |

Przy okazji podbijam temat, bo w http://freedivingpoland.org.pl/topic/start-do-dyn-w-monopletwie-lub-dnf/#post-25717 dygresje o necku zaczynają dominować 🙂 a tu jest kilka fajnych patentów.
dorian1974: Miałem dokładnie ten sam problem, a śrutu w mojej dętce było 2,5kg. Pomyślałem o luźnym pasku, klamrach i kaflach. Kupiłem wysokie, żeby były jak najmniejsze (80x80x20mm), po 1kg. Pasek jest parciany, założyłem jeszcze 2 odcinki dętki, żeby kafle się nie przesuwały, ale niewiele to daje. Jeszcze raz wrzucam zdjęcie.
Kupiłem je 2 lata temu i nie wiem czy takie będą: UE zakazała „gołego” ołowiu i może już takich nie być. Kupowałem w SAEQUEST’cie, normalny balast do nurkowania. Kupiłem też 2szt po 2kg do drugiego necka, ale nie są dobre: są dużo szersze i też uwierają. Nikt nie robi wysokich kafli, są przeznaczone na pas, więc jest tam duża powierzchnia. Niektóre są długie, to w ogóle odpada. Jestem bliski wykonania odlewu w formie podkowy 🙂 nazbierałem już sporo ołowianych plomb.


Attachments:
You must be logged in to view attached files.

B-3 !
https://www.youtube.com/user/sciebiur