Strona główna Działy Zawody, zloty, imprezy Zawody, zloty, imprezy Propagowanie freedivingu w Polsce Reply To: Propagowanie freedivingu w Polsce

proca
Członek
Post count: 445
#11826 |

RADEK;” Freediving nigdy nie będzie sportem masowym, to nie Włochy czy Grecja gdzie tak naprawdę cała siła sponsorów idzie raczej w kierunku łowiectwa niż free ( to przy okazji )”
Radku nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Zadaj sobie pytanie skąd masz sprzęt, w którym nurkujesz. Tu przydałoby się wymienić markę. Zadaj sobie drugie pytanie, czy ta firma produkowałaby ten sprzęt dla garstki ludzi. Otóż nie. Firmy nurkowe bazują na „gorszym” (nie tym najlepszym i drogim) sprzęcie dla przeciętnych zjadaczy chleba. Takiego sprzętu najwięcej się sprzedaje, natomiast mało kto, jadąc na wakacje do Chorwacji (ostatnio tak popularnej) , ktoś kto jest typowym snorkelerem (pływa po powierzchni i ogląda podwodną przyrodę) kupi karbonową monopłetwę. Taki bardziej ekskluzywny sprzęt jest produkowany w małych ilościach przeznaczony dla profesjonalnych nurków i pasjonatów.
Kolejne pytanie; ”ilu jest freediverów w Polsce?” Cóż niewielu.
A ile jest ludzi którzy jadą gdzieś na urlop wakacyjny nad ciepłe może i tam bawią się w snorkeling. DUŻO DUŻO WIĘCEJ!!!
Kolejna sprawa „po co onmi to robią” Bo podoba im się coś pod wodą. Może ryby, może to, że jest niebiesko, lub jeszcze coś innego.
Cokolwiek by to nie było snorkeling jest dla nich rozrywką, a jak zrobić, żeby tą rozrywkę przekształcić w pasję. Otóż, należy pomóc w nauce, by nurkowanie sprawiało radość. Często spotykałem ludzi, którzy nie mieli o nurkowaniu najmniejszego pojęcia, jednak zakładali maskę płetwy i fajkę i oglądali podwodny świat. Nie czerpali oni jednak zbyt dużej przyjemności z tego faktu bo mieli zazwyczaj zaparowane maski, nie wiedzieli jak zanurkować, a nawet jeśli to ból uszu stawał się dla nich męczarnią itd.