Strona główna Działy Sprzęt Pianki Pomoc w doborze pianki Reply To: Pomoc w doborze pianki

kwiat
Członek
Post count: 17
#19734 |

Przy doborze pianki kierowałem się artykułem NITASA i podpowiedziami kolegi który Nitasa zna i widział go w tej piance i poobserwował sobie jak ona się zachowuje. Ważna była dla mnie cena (ale nie dlatego że chciałem zaoszczędzić czy wydać mało kasy) tylko własnie kwestia moich wąchających się wymiarów sprawia, że nie chcę zainwestować w coś na miarę bo miara się zmienia dość często u mnie. Poza tym pływanie free jest w moim przypadku rekreacyjne. Mieszkam na Warmii jezior masa a ja mam na góry coraz mnie czasu z racji pracy. Moje nurkowanie free ma raczej być czymś dodatkowym do już istniejących pasji. Nie zmienia to faktu że zaczyna mi się podobać łowiectwo podwodne.
W czasach najlepszych miałem 86 w pasie (ale wtedy był miesięczny trekking po Norwegii z 35 kg na plecach) i ciągłe wyjazdy w góry.
Zazwyczaj miałem tak 90- 95 w pasie a teraz niechlubnie podskoczyłem do 100-102 … ale zrzucam.

Kierując się tymi danymi obstawiam że podpowiedz XL+XL będzie dla mnie najsłuszniejsza.

Często jestem na stronach fotograficznych z racji zawodu. Powiem Wam z wielką przyjemnością, że na forum free jest duża kultura, poziom i życzliwość czego nie można powiedzieć o foto bo tam wiele osób „wydłuża” sobie sprzętem (choć nie chce generalizować).

Pozdrawiam i miło mi że nikt mi nie napisał gdzie w piankę do free z takim brzuchem :happy