2015 AIDA Pool World Championships

Event details

  • piątek | 19 czerwca 2015 to niedziela | 28 czerwca 2015
  • Cały dzień
  • Belgrad, Serbia

Indywidualne Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu odbędą się w dniach od 19 do 28 czerwca 2015 roku w stolicy Serbii – Belgradzie. Będzie to ósma edycja tej imprezy. Mistrzostwa są organizowane co 2 lata.

Na poprzednich zawodach tej rangi reprezentanci Polski osiągnęli już znaczące sukcesy:

w 2011 roku na basenowych MŚ we Włoszech Emilia Biała zdobyła srebrny medal w konkurencji Dynamika (DYN), a tytuł wicemistrza świata w dyscyplinie Statyka (STA) wywalczył Adrian Kwiatkowski. Padły również 3 rekordy Polski podczas rywalizacji pań. Rekordy te są aktualne do dziś.

W tym samym roku na MŚ w konkurencjach głębokościowych w Grecji wicemistrzowskie laury zdobył Mateusz Malina w konkurencji Free Immersion (FIM)

Jeszcze wcześniej – w roku 2007 na basenowych MŚ rozgrywanych na Słowenii, srebrny medal w Statyce wywalczył Tomasz Bryl.

Skład polskiej reprezentacji na najbliższe Mistrzostwa Świata to 13 osób: pięć zawodniczek oraz ośmiu zawodników.

Impreza odbywa się pod auspicjami AIDA (Association Internationale pour le Developpement de l’Apnée) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej zawodników uprawiających nurkowanie na wstrzymanym oddechu. Głównymi organizatorami zawodów są Apnea Association Serbia (serbski oddział AIDA) oraz Centrum Sportowe „Milan Gale Muškatirović”, na którego obiektach odbywać się będą wszystkie konkurencje.

Honorowym prezydentem mistrzostw jest William Trubridge.

Skrócony harmonogram Indywidualnych Basenowych Mistrzostw Świata we Freedivingu – Belgrad 2015:

19 czerwca 2015 – Ceremonia otwarcia

20 czerwca – Oficjalny trening

21 czerwca – Starty DNF (eliminacje)

22 czerwca – Starty DYN (eliminacje)

23 czerwca – Starty STA (eliminacje)

24 czerwca – starty się nie odbywają – dzień odpoczynku (po południu trening)

25 czerwca – Finały DNF

26 czerwca – Finały DYN

27 czerwca – Finały STA, podsumowanie zawodów, ceremonia rozdania nagród i medali, wieczorem ceremonia zamknięcia Mistrzostw Świata.

28 czerwca – wyjazd zawodników.

Więcej informacji na temat Indywidualnych Basenowych Mistrzostw Świata we Freedivingu – Belgrad 2015 znajduje się na stronie internetowej organizatora:http://www.aidapoolworldchampionships.com