-
#21260 |
Nikt inny jak Tom Sietas ustanowil nowy rekord w Static Apnea po wczesniejszej wentylacji czystym tlenem. Wysrobowal ten rekord do 14min 15 sek :wow :wow :wow :wow . Co prawda to po wentylacji ale mimo wszytsko robi wrazenie niedlugo bedzie z tego wydarzenia jakis filmik na http://www.tomsietas.com/
#21261 |I żeby rekord z tego robić? To tak jakby zachwycać sie ze ktoś zrobił na dopingu 8sek w biegu na 100m.
No cóż, licze na Toma i czekam na jego normalne oficjalne 10min.
#21262 |Bez przesady. Krzywić by się należało, gdyby Tom oszukiwał tj. udawał, że robi to powietrzu. A tak jest to po prostu próba sprawdzenia ludzkich możliwości w innych warunkach.
Rozczarowujące jest co innego – wynik, który jest dużo słabszy od spodziewanego. Pelizzari zrobił onegdaj na tlenie ponad 19 minut, więc w przypadku Toma można było oczekiwać co najmniej 20 minut. Wydaje się, że w przypadku wentylacji tlenowej jego technika (bez rozgrzewki) jest z jakichś powodów mniej efektywna niż techniki bardziej tradycyjne.
? -------------------------------
Tomek „Nitas” Nitka
Instruktor freedivingu Apnea Academy, SSI, PADI; Sędzia AIDA
Nitas Apnoe – kursy, warsztaty, szkolenia indywidualne z zakresu freedivingu
http://www.nitas.pl#21263 |Ceti po prawie trzygodzinnym nurkowaniu zrobił ponad 9 min., Darek Smyk w 2003r. zrobił ponad 11min., a Tom Sietas tylko 14 min.? Ło Borze %)
Dobry post – Dobra prowokacja (!)
#21264 |Ło Borze, czy ło Boże? nic już nie kumam %) :wow %) :wow
#21265 |A ja machnąłem ostatnio moją pierwszą 5 – minutową statykę w wodzie i bardzo się cieszę.
POZDRAWIAM!!!
#21266 |No właśnie, i o to chodzi!
W tym sporcie nic bardziej nie cieszy jak pobicie swojego rekordu 😀
Gratulije :OKSzkoda tylko, że później coraz trudniej o to. Po prostu trzeba włożyć w to dużo pracy, ale warto.
#21267 |Myślę iż rekordy świata we free są już tak wyśrubowane że coraz rzadziej będziemy świadkami ich bicia:( Oczywiście chodzi mi tu o mężczyzn ponieważ kobiety mają jeszcze sporo rezerw w rekordach.NA przyszłe rekordy wpływać będzie technologia np materiały z których będą robione płetwy bądź mono,oraz sztab ludzi którzy będą pracować nad 1osobą by mogła pobić rekord. Nie ma sie co dziwić coraz częściej bedą wymyślane jakieś nowe sposoby,dyscypliny by móc ustanawiać nowe rekordy.Przykładem tego jest Tom i o2 🙂 Czytając posta Nitasa przypomniało mi się iż na jednej ze stron bondajże Apnea Mania są nieupublicznione stare rekory np pierwsze zawody w Szwecji które miałmy miejsce 101 lat temu tj 1905r!!! Albo pierwszy rekord w statyce 6’29”, Georges Pouliquin from France, the 3th November 1912 in Paris.Kto o tym pamięta ??Albo kto o tym wie?? Raczej mało osób.Tak więc współczesne rekordy np w stałym balaście Pellizzariego wcale nie były rekordami świata ponieważ nieznani bądź mało znani ludzie wcześniej schodzili głębiej albo robili lepsze czasy w statyce i tak naprawdę niewiele osób o nich słyszało!!!
#21268 |Podobnie jest z rekordami w głąb. Kiedyś dawno temu używano krótkich płetewek lub nie. Teraz każdy musi mieć długie pióra(lub mono), by zejść tyle samo. Chwała dla Pelego za 100m. linką- to piękne było. Nie ważne jak, ważne by TAM być. Co do tlenu, to niezła zabawka lecz nie rekord. A co do sprinterów, to chyba nie ma czyściochów. Patrząc na wyniki obecne w apnoe, trudno o twierdzenie, że są czyste. Siła jest w głowie i ……..
Pozdrawiam.
You must be logged in to reply to this topic.