Strona główna Działy Treningi i techniki Pozostałe Siłownia. Reply To: Siłownia.

proca
Członek
Post count: 445
#9219 |

Bez masy, nie ma klasy! 😀

Nie ma sensu jeść bardzo mało. Najlepiej jest sobie obciąć trochę z tego co się jadło do tej pory i zacząć super intensywny trening.

Z diety powinno się wyeliminować tłuszcz. Chude mięso, najlepiej gotowane, żadnych fast foodów, słodyczy typu chałwa itp.
Z tego co wiem polega to na ujemnym bilansie energetycznym, czyli prościej mówiąc, chcesz żeby tłuszcz się nie odkładał to ogranicz jego spożywanie.
Tłuszcz zaczyna być spalany w organiźmie po ok. 30min. intensywnego wysiłku.

Uwaga; jak się przetrenujecie, za dużo chodzicie na siłkę to wtedy palicie mięśnie, które nie mają czasu na regeneracje. Tak samo jeśli mięśniom nie dostarczamy białka. Dlatego lepiej chodzić do 3 razy w tygodniu i nie usuwać z diety nic poza tłuszczami.

Jakie ćwiczenia na zrzucenie zbędnych kilogramów, najlepiej ćwiczenia areobowe, czyli nie koniecznie siłka. Małe ciężary dużo powtórzeń, bieżnia (nie polecane przy dużej nadwadze, bo można sobie stawy spierdzielić, rower, pływanie i aerobik.
Ćwiczenia do wykonania na siłce to brzuszki w dużej ilości, superserie i jakieś ćw. typu rower.

Jak ktoś nie jest za mocno ulany to zwykłym treningiem ogólnorozwojowym może zrzucić tłuszczyk i zbudować sobie ładną sylwetkę.

Jak ktoś kiedyś pakował, w każdym razie był mocno rozbudowany i przestał ćwiczyć, teraz ma problemy z sadełkiem to najlepiej aerobowe ćwiczenia.

Przy dużej nadwadze to chyba tylko basen i pływać tam i z powrotem.

Btw. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna itp. gry zespołowe również są wskazane… byle się nie opierdzielać.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w spalaniu. ;]