Strona główna Działy Sprzęt Płetwy i monopłetwy Apnea fins a Spearfishing fins. Reply To: Apnea fins a Spearfishing fins.

Radosław Gaca
Participant
Post count: 615
#17638 |

Witaj. Tak jak Ci pisałem wcześniej moje doświadczenia dotyczą C 4 z przed paru lat. Jak zauważyłem na stronie C4 http://www.c4carbon.com/util/viewer.aspx?album=falconVGR&img=01.jpg obecnie pióra ( Falcon i Flap ) mają odpowiednią modyfikacje zarówno jeśli chodzi o mocowanie do kalosza ( te niższe rilsy ) jak również o stabilizację kierunkową ( te wyższe ). Obawiam się, że dotyczy to wyłącznie piór oznaczonych jako VGR. W związku z powyższym wydaje się, że nie będzie potrzeby klejenia ich do kalosza.

Jeżeli chodzi o twardość Falkonów i Flapów to widzę, że są trzy

Le pinne C4 FALCON – VGR sono disponibili in tre durezze: 25 (soft) 30 (medium) e 40 (hard).

Le pale C4 FALCON – VGR hanno dimensioni di 760 x 190 mm.

Jeżeli chodzi o twardość to różnica miedzy nimi a OMERAMI jest b duża. Sam pływam w OMERACH i w nich trenuje na basenie. Na wodach otwartych używam wyłącznie C4 80 tek które według indeksu twardości są super miękki. Doskonale sprawdzają się w trakcie długiego pływania. Występuje tu ciekawe zjawisko związane z efektywnością napędu. Mniej się meczysz a prędkość jest ta sama. Jeżli chodzi i te nowe płetwy C4 zintegrowane z wiązanym kaloszem to wydaja mi się nieco dziwne. Widziałem je we Włoszech ale w nich nie pływałem. Bardzo dziwny jest układ tego kalosza w stosunku do pióra bo kalosz kończy się tam gdzie występuje największe naprężenie i gdzie właśnie pękały stare płetwy. Jeżeli chcesz zobaczyć Falkony 30 tki i 80 tki to zapraszam na zawody do Wawy.

Pozdrawiam Radek