Strona główna Działy Sprzęt Płetwy i monopłetwy pletwy – kilka pytan do bardziej doswiadczonych Reply To: pletwy – kilka pytan do bardziej doswiadczonych

Bartek Janiszewski
Participant
Post count: 1204
#17415 |

Cześć,
Zacznę od cytatu z allegro dotyczącego płetw Immersion:
'Swoją sztywność zawdzięczają wstawionym włóknom żywicznym i syntetycznym. Idealne do głębokiego freedivingu z akwalungiem, w silnych prądach i innych warunkach wymagających maksymalnej siły.’
Podkreślam : głębokiego freedivingu z akwalungiem!!!! no comment…. W ogóle to śmieszą mnie opisy sklepów że jak miękkie to do płytkiego free a jak twarde to do ekstremalnie głębokiego free..
Po pierwsze nie wyglądają na płetwy z wymiennym piórem więc ryzykujesz że jak ci nie podpasują to bedziesz musiał zmienić całe płetwy a nie pióra.
Po drugie firma mi kompletnie obca a kiedyś przeglądałem sporo ofert różnych producentów.
Jeśli już to proponuję Ci Gara3000 miękkie. Solidne i sprawdzone płetwy. Nie słyszałem żeby ktoś powiedział coś negatywnego na ich temat.
Co do płetw z wymiennymi piórami ogólnie to nie wycierają się i nie luzują. Co więcej wszystkie najlepsze płetwy (C4, specialfins, OMER, itd) mają właśnie wymienne pióra.
Acha, zanim kupisz to zastanów się czy aby nie przerzucisz się za miesiąc na monopłetwę 🙂
Myślę że zanim wydasz kasę powinieneś spróbować ustawić sie z grupą z Twoich okolic i spróbować popływać albo przynajmniej zobaczyć różne płetwy.
pzdr.