Strona główna Działy Różności Różności Moja stronka/ do oceny Reply To: Moja stronka/ do oceny

proca
Członek
Post count: 445
#22191 |

b)Technika jest bardzo ważna, bo bez techniki, nie będziesz mieć tyle możliwości. tzn. manipulowanie pod wodą w trakcie robienia zdjęć. Prawidłowe schodzenie w dół z wyrównywaniem ciśnienia, bez rowerku i ze scyzorykiem, na pewno pozwoli ci zobaczyć więcej mało dostępnych rzeczy, których nie zobaczysz z powierzchni np. tybe pod skałą, mszywoioł pod nawisem itp. Itd.
5.„mam wrazenie ze czujesz sie z jakiegos powodu wywyzszony nad osoby snurkujace a jednoczesnie wyczuwam kompleks wobec freedivingu”
O nie nic z tych, rzeczy chciałbym się podpiąć pod snorkeling, ale, że nie jest to dyscyplina tylko hobby, którego dobre imię zostało zatracone przez encyklopedie, które podpinają pod snorkeling turystów, którzy ledwo umieją pływać. Nic do nich oczywiście nie mam ale czemu mam być porównywany do nich. To tak jakbym powiedział, że taki otóż bogu ducha winny oglądacz dna jest freediverem i, że jemu podobni również. I teraz każdy człowiek, któremu powierz, że uprawiasz freediving utożsami cię z takim właśnie pływakiem :P. Nie wiem mnie to denerwuje i tyle. A nie chcę się podpinać pod freediving, który mi się zbyt nie podoba, bo nie widze sensu w ciągłym treningu schodzenia w dół. Jestem w pięknym miejscu i zamiast sobie ponurkować, mam trenować. Lepiej przecież trenować oglądając. Płynąc wzdłuż ścianek pod wodą itp. Nie wiem może to ja teraz uległem stereotypowi freedivingu jakim jest; http://pl.wikipedia.org/wiki/Freediving/ tzn. freediving to dyscyplina sportowa polegająca na biciu rekordów. To jest niestety zasługa wspaniałych mediów mediów pseudo encyklopedi, które pisząc tego typu artykuły uogulnieją temat i tworzą stereotypy.