Strona główna Działy Sprzęt Płetwy i monopłetwy W końcu jakie płetwy? Reply To: W końcu jakie płetwy?

Radosław Gaca
Participant
Post count: 615
#16182 |

Witam

Jeżeli chodzi o twardość płetw to to co napisał Bartek jest jak najbardziej słuszne.

Jeżeli chodzi o C4 i Toma. Tom używa C4 o twardości 40 i jak mówi „jeżeli potrzebujesz bardziej miękkich to jesteś za słaby” ale tyle o Tomie.

Jeżeli chodzi o nowy model C4 to niestety nie wróżę mu zbyt dobrze. Mam C4 model 30 i 80 i jeden i drugie maja problem ( to problem karbonów ) z pękaniem na krawędzi zgięcia. Z tego co widzę nowy model ma po raz pierwszy zintegrowany kalosz i krawędź jak w zginarce. Zobaczymy.

Generalnie z płetwami C4 jest zupełnie inny problem. Płetwy te i to nawet 40 są na tyle miękkie, że kleją się do dana ( poprzez rynienki i płaską elastyczną powierzchnię tworzą przy dnie swego rodzaju przyssawkę ). Mi osobiście to bardzo przeszkadza i chociaż pływam technika identyczną do tej jaka stosuje Tom to na basenie używam wyłącznie OMER’ów i to bardzo twardych. Natomiast Tomek Nitka, który również ma C4 model 30 pływa w nich na basenie i z tego co wiem ten efekt mu nie przeszkadza. Jeżeli chodzi natomiast o nurkowanie w na wodach otwartych to C4 są w mojej ocenie nie zastąpione ( dla mnie ) i to szczególnie 80.

Pozdrawiam Radek