Strona główna Działy Sprzęt Pianki zakladanie skafandra na mydło lub talk Reply To: zakladanie skafandra na mydło lub talk

Radosław Gaca
Participant
Post count: 615
#16482 |

Witaj

Po pierwsze. Nigdy nie stosujcie talku. Jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego to weźcie talk na rękę i idźcie ją zmoczyć. Powstała w ten sposób papka szczelnie zaklei pory w opencellu i po sprawie.

Po drugi wyłącznie mydło, a tak naprawdę wcale nie mydło. Najlepiej kupić żel do mycia niemowląt nie zawierający mydła. Mydło strasznie wysusza i po kilku godzinach w wodzie skóra nieźle dostaje w kość. Tak więc żel. Żel wlewany do butelki z wodą ( około 1 litra ) i to najlepiej ciepłą. Mieszamy. Tą mieszaninę wlewamy najpierw do spodni. Spodnie łapiemy tak by z nogawek nic się nie wylało i wstrząsamy aż w środku wytworzy się piana. Tak przygotowane spodnie zakładamy jak zwykłe spodnie. Nadmiaru piany nie tracimy tylko przelewamy albo do skarpet albo do bluzy. Następnie w podobny sposób łapiemy bluzę i wlewany do niej nasz płyn. Wstrząsamy i zakładamy jak zwykły sweter. Najpierw jeden rękaw , potem drugi i przez głowę. Resztę wody zostawiamy, przyda się do zdejmowania, w tedy polewamy skafander z zewnątrz co znacznie ułatwia zdejmowanie. Jeżeli mamy rękawice opencell to również zakładamy je przy użycie naszego specyfiku.

Ile żelu dodać do wody, musicie wypróbować sami.

Powodzenia.

Pozdrawiam Radek