Strona główna Działy Sprzęt Pianki pianki – omer czy cressi Reply To: pianki – omer czy cressi

Radosław Gaca
Participant
Post count: 615
#16153 |

Witaj

Tak się składa, że wybór materiałów i ich zestawień nie jest tylko wynikiem nieustannego wyścigu konstruktorów ale potrzeb rynku.

Jak w wielu innych przypadkach nie ma tu produktu uniwersalnego.

Najlepszym wyborem na polskie wody jest skafander wykonanych z neoprenu Heiwa o oznaczeniu Smoothskin black / gold coating cell gr 5 mm.

Skafander taki może być jednak nieco za ciepły ( ale nie przy dłuższym przebywaniu w wodzie i głębokich nurkach ) na wody Egiptu i Chorwacji.

Jeżeli chodzi o zakładanie na mydło to nie ma nic lepszego. Mam wrażenie że dopóki nie zobaczysz o co chodzi możesz mieć o tym mylne przeświadczenie. Skafandry zakładane na mydło ( open cell in side ) posiadają idealne właściwości termiczne i wierz mi nie ma lepszych.

Jeżeli chcesz by skafander był trwały to raczej powinieneś wybrać taki który od zewnętrznej strony ma powłokę materiałową.

O skafandrach i ich doborze przeczytasz tu:

http://www.freediving.com.pl/sprzet/agata_depka-prawdziwe_pianki_do_freedivingu.php

Jeżeli chodzi o wykonanie skafandra samodzielnie to oczywiście te których używamy też wykonali ludzie i można próbować, jednak propozycja Clip7 wydaje się zdecydowanie prostsza i mam wrażanie bardziej efektywna.

Pozdrawiam Radek